Kutsume 16. septembril näitusele ja konverentsile 15. sept

ELLERIMUUSIKAKOOL100
Kutsume kõiki 16. SEPTEMBRIL KELL 15 Heino Elleri Muusikakooli 100. juubelile pühendatud NÄITUSE "PILK PILDIVARAMUSSE" avamisele kooli fuajeesse. Eksponeeritud on ajaloolised fotod meie mahukast pildiarhiivist.
Näituse avamist saadab elektroakustiline ja livemuusika.

Näituse pani kokku KARIN LEIVATEGIJA ja kujundas ARTHUR ARULA.

https://tmk.ee/kontserdid/juubeldame-naituse-pilk-pildivaramusse-avamine

KELL 16 aga algab ELLERI SAALIS MINIKONVERENTS "KOLM PILKU SAJASSE". Sõna saavad kirjanik URMAS VADI ning õpilased AURORA RUUS ja KARMEN GOLDIN. 

Ettekanded

Aurora Ruus - Eesti muusikakriitikast 1920.-1930. aastatel
Karmen Goldin - Tartu levimuusikapäevad
Urmas Vadi - Sada aastat Eestit

Aurora Ruus
 õpib Heino Elleri Muusikakoolis kolmandal kursusel muusikateooriat. Tema seniste uurimuste teemad on käsitlenud eesti muusikalugu 20. sajandi esimesel poolel, kus ta on uurinud rahvuslikkuse püüdlusi kodumaises muusikas ning omakeelse muusikaajakirjanduse institutsionaliseerimist. Lisaks on ta abiturient Hugo Treffneri Gümnaasiumi reaalklassis.

Ettekande teema: Eesti muusikakriitikast 1920.-1930. aastate muusikaajakirjade põhjal ning Eduard Visnapuu artiklite näidetel.

Karmen Goldin
samuri Heino Elleri Muusikakooli kolmanda kursuse muusikateooria eriala õpilane ning paralleelselt Tartu Tervishoiu Kõrgkooli füsioteraapia tudeng. Varem on uurinud Aleksander Läte käsikirjalist klaveriõpikut, viimatise teemana aga popkultuuri Nõukogude Eesti perioodil ühe festivali näol.

Ettekande teema: Tartu levimuusikapäevad 1979-1991 - 40 aastat traditsiooni algusest.
Mõlema õpilase juhendaja on Katrin Aller.

Urmas Vadi
on eesti kirjanik, ajakirjanik, stsenarist ja lavastaja.

https://tmk.ee/kontserdid/juubeldame-konverents-kolm-pilku-sajasse