Festivali IDeeJazz'15 loengud meie koolis 03. nov
Festivali IDeeJazz'15 raames toimuvad meie koolis kaks huvitavat tasuta loengut.
Reedel, 6. novembril kell 11 Elleri väikses saalis

LOENG “Saksa alternatiivmuusika”
Tom Redecker | GER

Tom Redecker on Saksa muusik, produtsent, kirjastaja ja ühtlasi plaadifirma Sireena Records ning ajakirjandusbüroo Shack asutaja ja tegevjuht. 

Tom Redecker on saksa muusikamaastikul tegev mitmel rindel, muuhulgas on ta kirjutanud kriitikuna artikleid mitmetes olulistes muusika-ajakirjades nagu Rolling Stone, Tip, Eclipsed, Musikexpress ja raamatutes nagu Rocklexikon Deutschland, Lexikon der Deutschen Live Szene ja Sound Navigator Lexikon. Olles plaadifirma Sireena Records (al. 2000) asutaja ja tegevjuht ning ajakirjandusbüroo Shack eestvedaja, produtseerib ning kirjastab Redecker laia žanrilise spektriga muusikat (blues, rock, folk, punk, pop etc.), keskendudes vinüüli, CD ja DVD kordusväljaannetele. Sireena Records’i asutamise eesmärk oli ja on avaldada kaua kadunud või “already out of stock” muusikat. Labelite Tribal Stomp ja T-Rave Records’i alt ilmub aga värske, huvitav ja ainulaadne looming.

Tom Redecker (aka The Perc) saavutas suurema tuntuse 1987. aastal kollektiiviga The Perc Meets The Hidden Gentleman. Ta on ka tuntud all-star projekti Electric Family asutajaliige (alates 1996), elektroonilise muusika kollektiivi Taras Bulba liige (al. 1995) ja tegev projektis Retrograav (2012). Tema uusim muusikaline projekt on Sun Temple Circus. Kõigi kollektiividega on ilmunud ka mitmeid muusikaalbumeid.

Loengul kõneleb Redecker Saksamaa viimaste kümnendite alternatiivmuusikast. Loeng toimub inglise keeles.

Reedel, 6. novembril kell 14.00 Elleri väikses saalis
LOENG-ÕPITUBA “Mis on prantsuse šansoon?”
Erkki Otsman – muusik, artist ja prantsuse kultuuri ekspert

Erkki Otsman:
“Huvi prantsuse kultuuri ja laulu vastu on minus olnud juba lapsepõlvest. Teadlikumalt hakkasin teemasse suhtuma Tartu ülikoolis, kus bioloogia õpingute kõrvalt keeletunde võtsin. Ülikooli klubis toimusid ka minu esimesed prantsusekeelsed etteasted. Läbi kahekümne aasta on juhtunud palju. Reisid, õpingud, kontserdid nii Eestis, lähiriikides kui Prantsusmaal. Aasta tagasi sain Tallinna Ülikoolist prantsuse keele õpetaja diplomi ja praegu õpetan keelt ja kultuuri Tallinna Inglise Kolledžis ning Talinna Prantsuse Instituudis.

Prantsuse lauljatest on mid enim mõjutanud Edith Piaf, kelle Pariisis asuvasse sõprade klubisse “Les Amis d’Edith Piaf” ma juba aastaid kuulun. Mul on olnud au esineda nende poolt korraldatud kontserditel ja olen nende laulukonkurside laureaat. Suur rõõm oli saada toetussõnu oma laulmisele Charles Dumont’lt, kes kirjutas Edith Piafile kuulsa “Non, je ne regrette rien”. Kontsertkavades olen esitanud veel Jacques Breli, Charles Aznavouri, Yves Montandi, Juliette Gréco, Gilbert Bécaud, Joe Dassini, Dalida, Serge Gainsbourgi, Michel Legrandi jt loomingut.

Loeng-õpitoa tutvustus:
Mis on prantsuse laul? Mis teeb selle eriliseks? Kas ainult keel või on midagi peidus ka muusikas? Õpitoas leiame vastused eelnevatele küsimustele. Teeme rännaku tagasi ajas, et tutvuda prantsuse šansooni esitajatega ning nende loominguga. Toimub ka väike kontsert, kus esitame koos akordionist Jaak Lutsojaga mõned olulised laulud.”

http://2015.ideejazz.ee/