Elleri ja Poska kooli ühine õpe on haridusasutuse aasta teo nominent 31. aug

TUNNUSTUSED
29. augustil kuulutas haridus- ja teadusminister Mailis Reps Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul toimunud haridusjuhtide vastuvõtul välja Aasta Õpetaja 2018 nominendid. Laureaadid selguvad 14. oktoobril Aasta Õpetaja galal.

Esmakordselt ajaloos tunnustatakse galaüritusel “Eestimaa õpib ja tänab” haridustöötajaid kokku enam kui 155 000 euroga. Vabariigi Valitsuse korraldusega antakse alates tänavusest aastast igal aastal välja üks riiklik elutööpreemia ja kuni üheksa aastapreemiat. Riikliku elutööpreemia suurus on 65 000 eurot, aastapreemia on 10 000 eurot.

Haridus- ja teadusminister Mailis Repsi sõnul on õpetajaameti väärtustamine kõige olulisemate tööülesannete pingerea tipus: „Olen väga rõõmus, et oleme jõudnud lõpuks selleni, et riiklike preemiate saajate hulgas on nüüd ka ühe kõige tähtsama töö tegijad – õpetajad. Julgustan noori, kellel karjäärivalik alles ees ja ka vanemaid, kes soovivad karjääripööret ette võtta, õpetajaks hakkama. See on valik, millega ei saa eksida, sest nagu ütleb ka Haridus- ja Teadusministeeriumi juhtmõte: õnneks on vaja õppida.“

Aasta Õpetaja 2018 lõppvooru nominendid selgusid riikliku komisjoni põhjalike arutelude tulemusel. Kokku selgitati välja 11 kategooria nominendid.

Haridusasutuse aasta teo kolme nominendi hulgas on ka eelmisest õppeaastast käivitunud H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooli ja Tartu J. Poska gümnaasiumi ühine õpe, direktorid Helmer Jõgi ja Kadri Leivategija.

Allikas: https://www.hm.ee/et/uudised/selgusid-aasta-opetaja-2018-nominendid