Kaisa Kuslapuu ja Lauriine Kalajase debüüt heliloojatena Tarvastu vioolafestivalil 22. nov


Kuuendat korda toimus Tarvastus vioolafestival, kus osalevad vioolamängijad ja nende õpetajad üle riigi. Elleri kooli esindusse kuulusid vioolamängija Jana Suija, Jaan Kapp kontsertmeistrina,  Annela Läänelaid ühe korraldajana ja Elleri kooli õpilasesinduse president Kaisa Kuslapuu. Kaisa liitus festivalile sõitjatega kui noor helilooja.

Sedapuhku oli kuuenda vioolafestivali päevakavas erakordne sündmus, kus tutvustati vioolavihikut. Vioolavihiku kokkupanemise mõtte algatas Tarvastu festivali kunstiline juht Lii Tamme juba eelmisel kokkusaamisel. Vioolavihikusse pandi loomingut, mis on mõeldud mängimiseks vioolal. Noodimappi sai kokku 12 üllitist erinevatelt autoritelt.

H. Elleri muusikakoolist saatis oma heliteose Variatsioonid ka Kaisa Kuslapuu. Seega on Kaisal avaldatud teos, mille kohta sai Lii Tamme öelda vaid kiidusõnu. Kaisa ise oli kogu festivalipäeva Tarvastus ja sai oma loomemeeltele inspiratsiooni ja innustust. Kaisa enda sõnul soovib ta kindlasti veel vioolale kirjutada. Ta lisas juurde, et ega teeks paha isegi vioolaga lähemalt tutvust teha. Noorele heliloojale tuleb vaid kasuks, kui tunned pillide võimalusi ja eripärasid.

Teise toreda omaloomingulise teose saatis Lauriine Kalajas. Tema heliteos Muusika viie u-ga oli kirjutatud viiulile, vioolale ja tšellole. Lauriine paraku ei saanud Tarvastusse sõita.

Nüüd jääb vaid oodata, et mõlemad heliteosed ka salvestatakse. Noot on Elleri raamatukogus kättesaadav.

Festivalipäeva külalisesineja oli Mairit Mitt, kes aastaid tagasi lõpetas Elleri kooli viiuliga. Mairiti pillikäsitlus oli mahe ja tehniliselt väga heal tasemel. Tema õpetajaks muusikaakadeemias oli Viljar Kuusk.

Annela Läänelaid