Noorteorkestri debüüt 24. okt


6. oktoobril esines Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammersaalis VIII Balti Puhkpillikooli lõppkontserdil Üle-eestiline Noorte Kontsertorkester. Kavas olid T. Albinoni, E. Griegi, J. Van der Roosti, A. Waigneini, P. Būtansi, A. Oidi teosed. Dirigeerisid Aavo Ots, Priit Sonn, Kaido Kivi ning noored dirigendid Henri Christofer Aavik Tallinna Muusikakeskkoolist ja Karl Elias Teder Heino Elleri nimelisest Tartu Muusikakoolist.

Üle-eestiline Noorte Kontsertorkester loodi 2013. aastal dirigentide-pedagoogide Aavo Otsa, Priit Sonni ja Kaido Kivi initsiatiivil, orkestri mänedžer on Kaido Kivi. Dirigentide eesmärk on luua täielikult komplekteeritud sümfooniline rikkaliku kõlavärviga puhkpilliorkester, mis võimaldab orkestrimängupraktikat ning annab noortele võimaluse lihvida orkestrimänguoskusi, et tõusta suurde muusikasse - sümfooniaorkestrisse. Repertuaaris pöörame erilist tähelepanu puhkpillide kontsertmuusikale nii solistide, ansamblite kui ka orkestri esituses.

Orkestri pillirühmade kontsertmeistriteks on üleriigilistel või rahvusvahelistel konkurssidel edukalt esinenud noored interpreedid Kerstin Laanemets (flööt), Ingrid Kruusmägi (saksofon), Henri Christofer Aavik, Laur Keller, Ingmar Nõmmann, Jaan Mesi (trompet), Mait Peterson, Magnus Leopard (tromboon), Imre Leopard, Enri Remmelgas (tuuba).

Käesoleva aasta novembris osaleb Üle-eestilise Noorte Kontsertorkestri vaskpilliansambel Priit Sonni juhendamisel rahvusvahelisel III N. Rimski-Korsakovi puhkpilliansamblite konkursil St.-Peterburgi Konservatooriumis.

2014. aasta jaanuaris on kavas kontserdireis Riiga.