Ellerlased musitseerisid Plauenis maamessil 16. märts

1.-4. märtsini esindasid neli Elleri kooli noort muusikut Eestit Saksamaal, Plaueni maamessil. Seoses sellega avaldame nende väikese reisikirja saadud muljetest.
Möödunud aasta novembris uuris meie kooli direktriss, kas oleks võimalik kokku panna üks seltskond, kes võiks esindada Eestit 2012. aasta märtsikuul Plauenis asetleidval maamessil.

Loomulikult oli vastus jaatav ning paar kuud hiljem koondusid TFS (Tõsise Folgi Sümfoonikud) nimetaja alla Gloria, Erik, Lauri ja Marju.

Etteruttavalt olgu öeldud, et tegemist oli fantastilise messipäevaga, mille raames meie 8-setine esinemismaraton lõppes kohalikele pisaraga silmanurgas ja üleva meeleoluga hinges. Olustvere TMK esindus, tänu kellele meie imetore reis toimuda sai, oli igati abivalmis ja entusiastlik. Selle eest suur aitäh neile!

Järgnevalt katked osalejate reisiblogidest:

Korraldus:
* Meiega koos reisinud Olustvere rahvas oli ka päris tore. Ütleme nii, et koos oli üsna värvikas seltskond. Korraldus oli tõepoolest väga „viis“, alati auto või buss vastas.
* Kõik toimis paraja saksa täpsusega. Võib-olla järgmine kord võiks valida sellise hotelli, kus on 24-hour front desk... :).
* Hotellis, nagu ikka, superhea hommikusöök ja muidugi mainiks ära ka põhipäeva restoranis söömise, superhea-vägahea söök.
* Mulle meeldis ka hotellivalik, vastupidiselt Nisule. See oli väikehotell, kus ööbimas vähe inimesi ning väga ei seganud, kui juhtumisi laupäeva õhtul kell 10 hakkab äkitselt Marju sopransaksofoniga musitseerima.
 * Hotell oli ääretult hubane. Tunnistan oma süüd, et põhjustasin teile ebameeldivusi, mis tekkisid hotellitoa ukse lukustumise tõttu. Aga sellegipoolest oli eriti huvitav öö. Siis avastasin, kui mugavad olid selle hotelli toolid, kus veetsin meeldivalt aega. Hotellile veel kiitused kohvi osas. Väga maitsev, kuid natuke liiga väikesed kogused. Väga kurb, et esimesel ööl ei olnud võimalust nautida jalutuskäiku öises Plauenis. Seda põhjustas personali saladuslik kadumine.

Esinemispäevast:
* Kuigi meie oma kapell oli küllaltki lõbus ja mõned lood kõlasid nagu päris, muutus olukord veel paremaks kui Olustwere & Co ka punti lõi.
* Väga tore oli koos musitseerida direktori ametit pidava meesterahvaga, kelle häälepaelad avanesid. Samuti toimis meie koostöö vanema laulva kohaliku daamiga. Kõik sujus hästi ning meeleolu oli positiivne.
*Meie töine fännklubi, kes meid isegi poole esinemise ajal toetas väikese värskendava joogiga, sai väga hästi hakkama! Kiidan!

Muu:
* Lood, mis kuulusid meie repertuaari, olid enamasti päris põnevad ja huvitavad. Olen varem mänginud erinevat rahvamuusikat, kuid sellist äärmuslikku setoetnot pole enne esitanud. Leian, et pärimuskultuuri kestmajäämise seisukohalt on päris hea, et ka mina nüüd nõnda mängida oskan. Mõni seade oli päris põnev.
* Minu esimene lennureis oli lausa fenomenaalne. Avastasin, et lendamine on suurepärane viis vältimaks valjuhäälseid väikelapsi, kuna lendamisega kaasnevad tibatillukesed kuulmisprobleemid.
* Eelkõige jääb reisist meelde superhitt "Meri", mis meeleolu rõõmsaks teeb ka kodumaa pinnal viibides. Peale põhalikumat analüüsi osutus see hitt „süldi“ asemel rahvalikuks tantsulooks.  
 * Rõõmustav oli, et meid võeti väga hästi vastu ning eeldan, et meie pakutud muusika ja meelelahutusega jäädi ka rahule. Kindlasti oli selle üheks põhjuseks Nisu kampsun, aga julgen öelda, et me olime ikka väga ilusad...

Kummardusega Elleri koolile ja Olustvere TMK-le

Marju Varblane
Gloria Kadarpik
Lauri Kadalipp
Erik Nisu