Kultuurikandja 2011 nominentide seas ka ellerlased 07. veebr

Tartu Linnavalitsuse poolt kinnitatud aunimetuste komisjon on välja valinud Kultuurikandja 2011 nominendid ja laureaadid.

Vastavalt komisjoni otsusele pärjati Kultuurikandja 2011 nominendistaatusega teiste hulgas ka
* Aasta rahvakultuurikandja kategoorias: dirigent, helilooja ja muusikapedagoog Alo Ritsing,
* Aasta produtsendi kategoorias: muusikaprodutsent ja kontserdikorraldaja Merle Kollom, Tartu jazzmuusikaürituste promootor Oleg Pissarenko

Aunimetusega Kultuurikandja pärjatakse Tartust pärit isikuid ja kooslusi, kes on möödunud kalendriaasta jooksul saavutanud silmapaistvaid tulemusi kultuuri alal ning kes on märkimisväärselt kaasa aidanud kultuuriväärtuste loomisele Tartu linnas.

Aunimetuse määramiseks 2011. aasta loomingulise tegevuse eest laekus kultuuriosakonnale nii eraisikutelt kui ka organisatsioonidelt kokku 147 esildist. Nominendid ja laureaadid valis välja Tartu Linnavalitsuse poolt kinnitatud komisjon koosseisus: abilinnapea Tiia Teppan (komisjoni esimees), Tartu LV kultuuriosakonna juhataja Katriin Fisch-Uibopuu, Eesti Ajaloomuuseumi direktor Sirje Karis, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli direktor Kadri Leivategija, Eesti Etendusasutuste Liidu tegevjuht Kristiina Reidolv, Eesti Kirjanike Liidu Tartu osakonna esimees Piret Bristol, ajakirja Akadeemia peatoimetaja Toomas Kiho, kultuurikriitik Berk Vaher, ajalehe Postimees reporter Raimu Hanson, Tiigi Seltsimaja direktor Riho Leppoja, Tartu Kunstnike Liidu galerist Indrek Grigor ja Tartu LV kultuuriosakona peaspetsialist Külli Aleksanderson.

Vastavalt kultuuri aasta aunimetuste reglemendile avalikustatakse eelteadetes vaid aunimetuse nominentide nimed. 

Aunimetuse Kultuurikandja 2011 laureaatide nimed avalikustatakse Tartu LV kultuuriosakonna poolt korraldatud pidulikul tänutseremoonial, mis tänavu toimub 18. veebruaril. 

Vaata lähemalt siit>