Tanel Joamets tutvustab „Põhjamaa piltides“ Tubina muusikat 26. okt

Eduard Tubina „Virmaliste sonaat“ (Klaverisonaat nr 2) sai algideeks Tanel Joametsa kontserdireisile 30.IX - 22.X kavaga „Põhjamaa pildid“, mida ta mängis kokku üheteistkümnel sooloõhtul Soomes, Rootsis, Taanis, Hollandis ja Norras, kontserdipaikadeks eeskätt Tartu sõpruslinnad.

Reis algas Oulust Tulindbergi saalist, järgnesid Rovaniemi ja Ivalo ning 5. X Turu Konservatorio Sigyn-saal. 10. X esines Joamets Uppsala Alfvéni saalis, siis Stockholmis Jakobi kirikus, Göteborgis Norra kirikus ja Taanis Frederiksbergi Raekojas. Hollandi esinemine toimus Zutphenis Congrescentrum Hansehofis 16. X. Järgnesid veel 20. X Tampere ning 22. X Bærumi Kultuurihoone Norras.

Pisut varieeruvates kavades kõlas kõikjal Tubina sonaat, lisaks Griegi „Lüürilisi palu“, Sibeliuse „Kuusi“, „Koivu“ ja „Valse triste“, Skrjabini etüüde ja „Tulepoeem“ ning Rahmaninovi „Etüüd-pilte“.

Juba  24. XI algab pianisti kaheksa kontserdiga turnee Ida-Siberis kuni Sahhalini ja Kamtšatkani, sh Vladivostokis filharmoonia suures saalis 30. XI, kus ta esitab sama „Põhjamaa piltide“ kava Eduard Tubinaga.

Jõulukuul jõuab Joamets neljas Eesti linnas esitada ka „Griegi portree“, suvelõpul mängis kodumail „Schuberti portreed“.

Allikas: Muusikamaailm, oktoober 2011. Priit Kuusk