Rütmimuusika õpilased osalesid inspireerivas muusikalaagris Ålandil 03. nov


19.-23. oktoobril osalesid kolm Elleri muusikakooli rütmimuusika õpilast - Renar Trummal, Hanna Maarja Kangur ja Monika Erdman Rootsis,  Åland'il, NORDENi poolt korraldutud rahvusvahelises music camp'is SEZZION 2016. Kõigil kolmel osalenud noorel jätkus vaid kiidusõnu selle ürituse sisule ja korraldusele. Oli tegemist väga intensiivse workshopidest, jamidest, proovidest ja uhkest lõpp-kontserdist koosneva päevade ahelaga. SEZZION oli väga inspireeriv, mitmeti maailmapilti, oskusi ja kontakte avardav eettevõtmine. Võimalusel osaletakse kõhklemata sarnastes ettevõtmistes ka tulevikus.

SEZZION 2016st rääkis Hanna Maarja meile ka pikemalt:

"Minu jaoks oli osaleda rahvusvahelises music camp'is esmakordne kogemus. Ma ei ole siiani niivõrd produktiivses workshop-camp'is käinud! 

SEZZION 2016 kujutas endast kolmest päevast koosnevat intensiivset workshopidest, jamidest ja proovidest koosnevat ahelat. Saime koostööd teha selliste tunnustatud  interpreetidest maailmanimedega nagu Lars Ekman (kontrabass, New York/Rootsi),   Anna Greta Sigurdardottir (klaver, Island/Rootsi), Stefan Pasburg (löökpillid, Taani), Mikko Innanen (saksofon, Soome). 

Kohe alguses jagati meid kolme ansamblisse. Minu ansamblisse kuulusid Islandi, Taani, Leedu, Rootsi ja Eesti (mina ja Renar) noored muusikud. Edasi saime juba nautida workshope - laulda/mängida nii pedagoogide kui enda originaalloomingut, esitada ja arranžeerida oma äranägemise järgi ja meile meeldivaimas vormis jazziklassikat. Saime õppida lugusid nii noodikirja põhjal kui kuulmise järgi. Viimane oli minu jaoks eriti huvitav ja uus, kuna Elleri koolis on sellist õpet ansamblivormis vähe olnud. 

Tegeleti ka eraldi pillirühmadega. Minu puhul oli selleks spetsiifilisem töö klaveri-laulu duoga. Sain ka sellest töötoast väga häid uusi mõtteid. Workshopide vahel olid mõnusad jam session' id, millest võtsid osa peaaegu kõik, ka õppejõud. 

Kolm intensiivset õppepäeva päädisid uhke kontserdiga kaunis Alandika kontserdimajas. Esitasime iga ansambliga 30-minutilise kava, mis koosnes valikust nende kolme päeva jooksul omandatud repertuaarist. Kontsert oli meeleolukas ning vahva!  Kõige rohkem meeldis mulle, et minu muusikalised oskused ja eelteadmised pandi korralikult proovile, kuna repertuaar ei olnud lihtsate killast. See tekitas adrenaliini, vajaduse fokuseerida end maksimaalselt ning anda endast parim. 

Sain väga häid muusikalisi kontakte, sõpru ja mõttekaaslasi. Väga huvitav oli rääkida muusika interpreteerimisest ning kogemustest Skandinaavia mentaliteedi ning taustaga muusikutega, sest lähenemine muusikale on seal võrreldes Eestiga erinev. Meeldiv oli ka see, et korralduslik pool ning logistika, toitlustus, majutus olid väga kvaliteetsel tasemel - arvestati kõigi vajadustega ning tehti olemine mugavaks.  

Olen meeletult tänulik, et sain tänu Elleri koolile sellise kogemuse. Energiat ja inspiratsiooni, mis nende päevade jooksul kogusin, jätkub kauaks ning seal kuuldud nõuanded on mul juba praegu ja ka edaspidi aktiivselt kasutusel."