Meie õpilased XV Kuressaare rahvusvahelisel poiste keelpillifestivalil 24. okt


21.-22. oktoobril toimus Saaremaal juba XV Kuressaare rahvusvaheline poiste keelpillifestival. Üles astusid noormehed ja poisid Eestist, Lätist ja Venemaalt. Kahe päeva jooksul esines üle saja noore muusiku.

Traditsiooniliselt avab igal aastal festivali eelmise aasta publiku lemmik. Seekord oli selleks Elleri kooli noorteosakonna viiuldaja Uku Toots (õp. Eveli Roosaar), kes haaras lavale esinema Toomas Hendrik Ellervee (viiul), Joosep Reimaa (viiul), Heiki Palmi (tšello) ja Ebe Münteli (klaver). Koos esitati D. Šostakovitši "Viis pala kahele viiulile ja klaverile". Seade kvintetile tegi Meelis Roosaar.

Festival ise sisaldas kontserte kahel päeval. Viimane kontsert laupäeval mängiti lahti kell 16.00. 

Mõlemal päeval esinesid poisid nii ansambltes kui solistidena. Esindatud olid tšellistid, vioolamängijad, üks kontrabass ja muidugi viiulid. 

Ilusaks traditsiooniks on saanud eelnevate aastate publiku preemia pälvinud, nüüdseks juba professionaalide kontsert. Seekord astus lavale Ranno Tamm, kes lõpetas käesoleva aasta kevadel Elleri kooli Kristel Eeeroja-Põldoja viiuliklassi. Nüüdseks õpib ta Tallinna Muusika- ja Teatriakadeemias Harri Traksmanni viiuliklassis.

Elleri kooli poisterivi koosnes seekord 18st poisist ja noormehest. Õpetajad Reet Mets, Evelin Tammiku, Eveli Roosaar, Jüri Kukk, Annela Läänelaid ja Kristel Eeroja-Põldoja lihvisid poiste esitust viimase minutini. Aitäh kontsertmeistritele Ebe Müntelile, Tiina Kivastikule ja Anne-Mai Palmile.

Kümne parima hulka jõudsid Toomas Hendrik Ellervee (õp. K. Eeroja-Põldoja, kontsermeister A.-M. Palm), Uku Toots (õp. Eveli Roosaar, km. Ebe Müntel) ja Karl Allikvee (õp. K. Eeroja-Põldoja, km. A.-M. Palm).

Suur tänu õpetajatele ja kontsertmeistritele. Kõikidele poistele on Saaremaa festival suureks stiimuliks ja põnevaks väljakutseks. 

Korraldajete poolt Saaremaa Muusikakoolis anti teele lubadus, et järgmisel aastal jälle!

Annela Läänelaid

Vaata galeriid siit