Elleri muusikakooli õpilased rahvusvahelisel nüüdismuusika festivalil AFEKT 12. okt


19. - 26. oktoobrini toimuv festival AFEKT annab ainulaadse võimaluse kuulda nii Eesti kui välisheliloojate uudisloomingut rahvusvaheliselt tunnustatud kollektiivide esituses Tallinnas ja Tartus. Festivali peaheliloojad on Georg Friedrich Haas (Austria) ja Toivo Tulev (Eesti), kunstiline juht Monika Mattiesen. Läbiv teema “Visuaal ja muusika”.

26. oktoobril kell 18.00 on galeriis Noorus (Riia 11) festivali raames võimalik vaadata-kuulata Elleri muusikakooli ja Tartu kunstikooli õpilaste ühisloomingut. Kontsert kannab nime "Visuaal ja muusika". Elleri õpilaste muusikateostest inspiratsiooni saades loovad Tartu kunstikooli kujundaja eriala õpilased visuaalseid kompositsioone, mis on eelnevalt ette valmistatud või sünnivad kohapeal.

Kavas on meie kooli õpilaste teosed, mis on valminud õp. Age Veeroosi, Katrin Alleri ja Alo Põldmäe juhendamisel.

Gerta Raidma (kompositsioon, käesolevast sügisest jätkab õpinguid EMTA-s) “self-destruction” – elektroonika, vioola – Merike Heidelberg (salvestatud)

Marta-Liisa Talvet (kompositsioon III k) “Kui oleksin jõgi” – Priit Peterson (kitarr)

Ingrid Rabi (rütmimuusika laul, lõpetas kooli 2016. a kevadel) “Loominguline kriis” – elektroonika

Liisa Hõbe (kompositsioon III k) “Meet again” – Liisa Hõbe (puuplokk), Kristjan Rudanovski (viiul)

Karl-Joosep Pihel (kompositsioon, lõpetas kooli 2016. a kevadel) “Hõbelind” – elektroonika

Adena Anton (kompositsioon II k) “Instabilitas” – Hanna Anett Peiel (tšello)

Tartu Kunstikoolist osalevad visuaalse poolega teise kursuse dekoraator-stilisti eriala õpilased Karen Grünberg, Kristiine Kallas, Berta Kelder, Johanna Klaar, Hedi Kuhi, Kaidy Meerits, Pappel Merili,, Saara Alexandra Truverk, Nadežda Zahharova Ja kujundaja - küljendaja eriala õpilased Marie Vabamägi ja Anne Mari Kotov.

Kogu festivali kava on nähtav siin