Konkursi "Noor helilooja 2016" tulemused selgunud 11. apr


10. aprillil lõppes Eesti Heliloojate Liidu majas 12-23 aastastele noortele korraldatud heliloomingu konkurss „Noor helilooja 2016”, mis oli meie kooli õpilastele väga edukas. 2. koha võitis Gerta Raidma teosega „self-destruction“ vioolale ja fonogrammile ning 3. koha Marta-Liisa Talvet teosega „Kui oleksin jõgi“ soolokitarrile. Äramärkimist leidis ka Karl Joosep Piheli Võrad koovad õhku võrke“ klarnetile, vioolale, marimbale. Konkursi võitis 21-aastane Karl Tipp Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast. Konkurss kuulus Eesti Muusika Päevade noortefestivali mini-EMP programmi.

Loomelabori ja Eesti Heliloojate Liidu koostöös toimunud konkursi osalejatelt oodati 2-5 minuti pikkusi teoseid kuni kolmele instrumendile, millele võis lisada elektroonilisi elemente. Oodatud olid ka iseseisvad elektroakustilised teosed.

Konkursi tulemuse otsustas žürii koosseisus Olav Ehala, Märt-Matis Lill ja Liisa Hirsch. Žürii sõnul oli tase meeldivalt kõrge ning lisaks lugude vormilistele ja esteetilistele lahendustele olid loojad tähelepanu pööranud ka selgele ning arusaadavale noodistamisele.

Konkursi „Noor helilooja 2016“ koostöö partnerid ja toetajad on Eesti Heliloojate Liit, Eesti Muusikafond, Tallinna Spordi- ja Noorsooamet, EV Kultuuriministeerium, Jazzkaar, Tallinna G. Otsa nimeline Muusikakool.

www.eestimuusikapaevad.ee

Gerta Raidma teost sai kuulata tänases Terevisioonis

Õnnitleme õpilasi ja nende õpetajaid Alo Põldmäed ning Age Veeroosi.

Täname ka Marta-Liisa lugu esitanud Priit Petersoni!