Uue kontserdisarja "Sõna jõud" esimene külaline on Leelo Tungal 27. sept


Sõnale annab jõu mõte. Mida rohkem mõtteid seondub sõnaga, seda suurem on sõna jõud. Sõnadest mõtlemine ning nende sügavama jõu otsimine kestab läbi elu. (Mikk Sarv)

Sellistest mõtetest on inspireeritud ka Elleri muusikakoolis algav kontserdisari "Sõna jõud", mille esimene üritus on esmaspäeval, 3. oktoobril kell 18 Tubina saalis.

Uue kontserdisarja esimeseks külaliseks on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kellega vestleb Jüri Aarma.

See, et Leelo Tungal nõustus Tartusse ja meie kooli tulema, on meile suureks rõõmuks.
"Tartusse tulles on mul tunne, et peeglisse ei tohi vaadata, sest ma tunnen ennast 20-aastasena! Siin on alati hea ja kerge olla," räägib Tungal.

Eesti keele kohta arvab ta aga nõnda: 
Kuigi käekirja kadumine või kirjareeglite muutumine ei mõjuta üldist keelerikkust, muutub keelekasutus ometi üha vaesemaks. Mahlakat ja mitmetahulist eesti keelt on lihtne leida raamatutest, aga keele rikkust aitab suurendada ikkagi see, kui ise palju nähakse ja kogetakse. Näiteks toob Tungal siin vanavanematega suhtlemise. Veel paljude praeguste noorte vanemate vanemad ja vanavanemad teadsid palju mahlakaid murdesõnu ning lapsed ja lapselapsed võtsid väljendeid ja sõnu üle loomulikul teel. «Mul on hea meel, et minu lapsed said minu ema ja isaga rääkida. Siis ei olnud veel arvutiaega ja sai ise oma elu põnevaks tehtud. Ma usun, et ka praegusi lapsi huvitab see, kuidas nende vanavanemad elasid, ja neil on tegelikult huvitav kuulata kas või sellest, kuidas vanaisa metssigu taga ajas. On asju, mida «guugeldades» teada ei saa,» arvab kirjanik. (Tegus Leelo Tungal hindab keelt ja lapsi. Universitas Tartuensis 2015 nr 6) 

Juttu tuleb kirjaniku elust, tegemistest, kõigest sellest, mis on tema jaoks oluline ja mida ta soovib jagada kuulajatega. Näitleja Jüri Aarma juhib õhtu vestlust ja esitab mitmeid luuletusi poetessi ääretust luulevaramust. Õhtut ilmestavad Leelo Tungla sõnadele seatud laulud.

Kontserdisarja esimeses osas astuvad üles ka Elleri lastekoor ja tütarlastekoor ning lauljad Merlin Kivi ja Hanna Maarja Kangur.

Üritus on tasuta.