Kummardus Helmut Anikole! 26. märts


Tartu Jazz Club
PRESSITEADE
25.03.2015

Kontserdisari Rajamuusika esitleb - Kummardus Helmut Anikole!

27. märtsil möödub 68 aastat legendaarse Eesti jazzmuusiku Helmut Aniko sünnist. Kontserdisari Rajamuusika pöördub austusega lahkunud maestro elutee ja loomingu poole ning tähistab muusiku sünniaastapäeva 27. märtsil kell 21.00 Tartu Jazzklubis

Õhtu jooksul kõlavad Helmut Aniko lemmikpalad temale lähedaste muusikute esituses, kuulame sõprade meenutusi ning ka legendi originaalloomingut Tartu noorte muusikute esituses.

Lavale astuvad:

Rahel Talts, Ann-Liis Aniko, Leonora Palu, Toivo Unt, Aivar Vassiljev, Keio Vutt, Ain Agan, Marek Talts ja Elleri kooli noored muusikud.

Õhtut juhivad Rahel Talts ja Aap-Eerik Lai.

Tiit Paulus: “Helmut oli sündinud jazzmuusik ja looja oli andnud talle rohkem, kui ta ehk vastu võtta jaksaski. Loomuliku musikaalsusega mängis ta saksofoni, flööti, vibrafoni ja arranžeeris bigbändile.

Helmutil oli omapärane huumorimeel. Ükskord tulid nad (koos oma vanema vennaga, kes oli muuseas hea trompetimängija) Viru väljaku peatusest trammi kolmemeetrise prussiga, tekitades seal kohutavat segadust. Järgmises peatuses trügisid nad jällegi selle prussiga maha…Igatahes tõsine punk-nali juba siis, kui tänastel kuulsatel punkaritel ja metallistidel olid alles lutid suus…”

Mart Soo: “Olles eeskätt tuntud tenorsaksofonistina, mängis ta ju veel ka vibrafoni, baritonsaksofoni, altsaksofoni ja flööti, tegi seadeid ansamblitele ja bigbändidele – tõeline multitalent.

Olen temaga koos jämminud kui ta mängis trumme ja mul on siiamaani meeles see tunne – kohutavalt naljakas – mängida oma hea sõbraga koos, keda tead elu aeg saksofonistina, ja järsku selgub, et ta mängib vabalt põhigruuve – täpselt seda, mida vaja, et asi toimiks ja sul on kindel seljatagune.”

Pikemaid meenutusi saab lugeda märtsikuisest Jazzi Palast ja kuulda muidugi 27. märtsil Rajamuusika estlusel kohapeal.

Rohkem infot: http://tartujazzclub.ee/rajamuusika-esitleb-kummardus-helmut-anikole/ 

Lisainfo:

Oleg Pissarenko

+3725094902

info@tartujazzclub.ee 

www.tartujazzclub.ee