Vabariigi parimad noored muusikud teada 13. märts


Konkurssiderohke nädalalõpp selgitas välja vabariigi parimad noored muusikud. Nimelt toimusid 13. ja 14. märtsil Eesti Muusikakoolide Liidu poolt korraldatud noorte interpreetide konkursi 2015 lõppvoorud.

Meie kooli õpilaste tulemused

Klaveris saavutas I koha 2. vanuserühma õpilane Marten Mõru, kelle õpetaja on Kadri Leivategija. Diplomid said Kerttu-Riin Petrov 1. vanuserühmast, õp. Kadri Leivategija, Karina Agnes Raudkats 2. vanuserühmast, õpetajateks Jelena Golub ja Ruth Ernstson ning Kirke Joamets 3. vanuserühmast, õpetaja Iive Joamets.

Saksofonirühmas tunnustati nelja õpilast. 3. vanuserühmas saavutas Alfred Tammiksaar I koha. III koha said Laura-Brita Einpaul (1. vanuserühm) ja Saamel Sonn (3. vanuserühm) ning diplomi Pärtel Pilv (5. vanuserühm). Kõigi õpetaja on Ursula Chillaud.

Edukas oli ka vaskpillide rühm, kus II koha saavutas trombooniõpilane Oskar Nõmm (1. vanuserühm), III koha tuubal Alan Tšekunda (1. vanuserühm) ning diplomi sai 1. vanuserühma trompetimängija Orm Leopold Lukas. Vaskpilliõpilaste õpetaja on Priit Sonn, kontsertmeister Jaan Kapp.

Metsasarveõpilased said samuti kolm auhinnalist kohta. 4. vanusegrupis saavutas I koha Artur Reinpõld, II koha Richard Tamra ja III koha Eliise Tani. Kõigi õpetaja on Kaido Otsing.

Flöötides oli kõige edukam Helena Maarja Tarro, kes saavutas 2. vanuserühmas II koha. Tema õpetaja on Anneli Kuusk ja kontsertmeister Anu Russak.

Oboedes sai I koha Mette-Mari Kaljas 2. vanuserühmast, kelle õpetaja on Anna Šulitšenko.

Palju õnne!