"Noor helilooja 2015" finaalvoorus ka Elleri kooli õpilaste teosed 13. märts


Konkursi “Noor helilooja 2015” finaalvooru arvati ka kahe Elleri kooli kompositsiooniõpilase teosed: 

Marta-Liisa Talveti "Parem kallas" akordionile ja viiulile ning

Gerta Raidma "Kiik kuulab" sopranile, viiulile, kontrabassile ja parmupillile.

Mõlema õpetaja on Alo Põldmäe.

Kõiki finaalvooru teoseid, mis  tulevad ühtlasi esitlusele noortefestivali mini-EMP raames toimuval kontserdil, vaata siit>

Kokku laekus konkursile 24 tööd üle Eesti. Žüriisse kuulusid heliloojad Märt-Matis Lill, Mariliis Valkonen ja Ardo-Ran Varres.

“Konkursile laekus muuhulgas elektroonilisi teoseid ja rahvaviisidel põhinevaid töid, üllatavalt paljud olid oma teoses kasutanud pillina akordionit,” rääkis konkursi korraldaja, Eesti Muusikafondi ja Loomelabori juht Kristo Matson. “Tundub, et Klassikatähtede saates finaali jõudnud Henri Zibo üleskutse populariseerida akordionit kui kontserdisaali instrumenti on noorte heliloojate poolt elevat poolehoidu leidnud.”

Konkursile “Noor helilooja 2015” oodati töid 12-21-aastastelt noortelt. Teosed pikkusega 2-5 minuti pidid olema kirjutatud 2-4 instrumendile või vokaalile ja kuni kolmele instrumendile, sh klaver ei olnud lubatud, kasutada võis elektroonikat. Esmakordselt toimuv konkurss on pühendatud Arvo Pärdile ja Veljo Tormisele. Konkursi finaal toimub 15. aprillil kell 18 Eesti Heliloojate Liidu maja saalis Lauteri tn 7c.

Konkursi auhinnafond jaguneb: I koht 150€, II koht 100€, III koht 50€. Eriauhinna panevad välja Arvo Pärdi Keskus ning festival Eesti Muusika Päevad.

Konkurss “Noor helilooja 2015” on Loomelabori algatus, mis annab noortele võimaluse tutvustada oma loomingut laiemale publikule ja saada professionaalide tagasisidet. Konkurss toimub koostöös Eesti Heliloojate Liiduga.

Konkursi partnerid ja toetajad on Arvo Pärdi Keskus, festival Eesti Muusika Päevad ja noortefestival miniEMP, EV Kultuuriministeerium.

Fotol Alo Põldmäe koos õpilastega.