Meie õpilased konkursil "Eesti kõla" III 15. dets


Tallinna muusikakeskkoolis oli 13.–14. detsembril üle-eestiline klaveriõpilaste konkurss “Eesti kõla”. Eesti pianistliku kultuuri järelkasvu igakülgse arengu toetuseks ja eesti klaverimuusika väärtustamiseks korraldab Tallinna Muusikakeskkool 12.–14.12.2014 vabariikliku noorte pianistide konkursi „Eesti kõla III“.

Konkursile on oodatud klaveriõpilased kõikjalt Eestist vanuses kuni 16 a. Konkurss toimub ühes voorus, neljas vanuserühmas ja kahes kategoorias (õpilased väikestest koolidest – kuni 50 last klaveriosakonnas ja suurematest koolidest – üle 50 lapse klaveriosakonnas). Kõrvuti Eesti heliloojate loominguga kuulub konkursi kavasse klassikalise suurvormi kiire osa ning kolmanda komponendina teos teemal „linnud, loomad, putukad“ (1. vanusegrupp), „looduspildid, aastaajad“ (2. vanusegrupp), „tants“ (3. vanusegrupp) või „virtuoosne tulevärk“ (4. vanusegrupp).

Noori pianiste hindas žürii koosseisus Ilze Treija Riia Emīls Dārziņši nim. Muusikakeskkoolist, Sten Lassmann Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning Klassikaraadio toimetaja ja muusikaajakirjanik Nele-Eva Steinfeld.

Meie kooli õpilaste tulemused:

I A vanuserühm 

III – Lilian Hindrikson (Põlva MK, õp Raina Urb, Elleri MK, õp Kadri Leivategija) 

Diplom - Grete Laine (Valga MK, õp Merilyn Treial, Elleri MK, õp Kadri Leivategija)

Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest Lilian Hindrikson 

I B vanuserühm 

III - Kerttu-Riin Petrov (Elleri MK, õp Kadri Leivategija) 

II B vanuserühm 

I – Marten Mõru (Elleri MK, õp Kadri Leivategija) 

Eripreemia parima eesti helilooja teose esituse eest – Marten Mõru 

IV A vanuserühm 

II – Liisa-Maria Marrandi (Türi MK, õp Anne Laimets, Elleri MK, õp Tanel Joamets) 

Õnnitleme tublisid õpilasi ja nende õpetajaid!