E STuudio noortekoor näitas maailmataset 05. mai

E STuudio noortekoor võitis eile Iirimaal Corkis maailma ühel mainekamal rahvusvahelisel koorikonkursil esikoha. Fleischmanni-nimeliselt konkursil saadi maailma 11 koori hulgast parim tulemus.

Nädala jooksul esines koor mitmetel kontsertidel, mis tipnesid laupäeval maailma tugevaimate amatöörkooride võistulaulmisega. Lisaks Eestile osalesid koorid ka Indoneesiast, Soomest, Hong Kongist, Saksamaalt, Iirimaalt, Valgevenest, Kanadast ja Sloveeniast.

Ühte E STuudio noortekoori kontserti käis kuulamas ka Eesti suursaadik Iirimaal Mait Martinson. Suursaadiku soovil esineb E STuudio noortekoor täna tunniajalise kontserdiga Dublini St Catherine’i kirikus.

„See õnn, mis meid tabas, et me siia üldse saime, on täiesti uskumatu. Eestile tähendab see võit tuntust ja meie oma muusika tutvustamist. Praegugi oli meil konkursikavas kaks Eesti autorit, rahvusvahelise žürii esimees Volker Hempfling kiitis meie kava kõrgelt,“ rääkis koori dirigent Külli Lokko.

E STuudio noortekoor esines Corkis kuuel kontserdil, kust koguti palju toetajaid üle kogu maailma, sealhulgas ka konkureerivate kooride hulgast. Viimane kontsert antakse Dublinis täna kell 19.00.

Koor on koos laulnud poolteist aastat, kuid saavutanud selle ajaga Eesti koorimaastikul väga arvestatava taseme. Hetkel Tartus tegutsevas kooris on lauljaid üle kogu Eesti.  E STuudio noortekooris osalevad ka mitmed Elleri kooli õpilased ning vilistlased.

Lisainfo:
Karel Vähi
pressiesindaja
karelv2hi@gmail.com
5564 8300

Külli Lokko
dirigent
kyllilokko@gmail.com
509 6157