Akordioniõpilaste edu rahvusvahelistel konkurssidel 12. apr

KONKURSID AKORDION TULEVIKUMUUSIKUTE ARENGUPROGRAMM
Meie kooli akordioniõpilased Kaisa Press ja Helar Jõgi saavutasid edu rahvusvahelistel konkurssidel.

Helar Jõgi, kes õpib meie koolis IV kursusel akordioni eriala, osales 10.-12.aprillil toimunud rahvusvahelisel akordionikonkursil "Ascoltate 2017" Leedus, Kaunases. Võistlus toimus kaheksas erinevas vanusekategoorias, lisaks sellele estraadimuusika, ansambli ja orkestrikategooriad. Osalejaid oli kokku üheksast erinevast riigist. Kategoorias, kus osales Helar, tegid züriitööd Leedu, Itaalia ja Venemaa esindaja. Helar saavutas oma kategoorias II koha. Helari õpetaja on Külli Kudu

Kaisa Press, kes õpib meie koolis Tulevikumuusikute programmis akordioni eriala 8. klassis, osales 3.-6. aprillil toimunud rahvusvahelisel akordionisolistide konkursil "Najuene 2017", mis toimus Lätis, Daugavpilsi linnas. Konkurss oli üles ehitatud klasside ja kursuste printsiibil ehk iga klass ja kursus võistles omaette kategooriana. Eraldi oli ka estraadimuusika kategooria. Kaisa osales klassika kategoorias. Erinevates kategooriates osales kokku üle 200 akordionimängija 13 erinevast riigist. Kaisa saavutas oma kategoorias II koha. Kaisa õpetajad on Heli Raitar ja Külli Kudu.

Palju õnne Helarile ja Kaisale ning nende õpetajatele!