Aadu Regi 3.11.1912 - 10.10.2011 12. oktMaestro Aadu Regi  lahkus meie hulgast 98. aastasena. 2005. aastal Tartu linna aukodanikuks valitud teenekas muusik on pälvinud ENSV teenelise kunstitegelase tiitli, sõjaveteranide hõbedase teenetemärgi,  Valgetähe IV klassi teenetemärgi ja Tartu Suurtähe teenetemärgi. Ta oli Eesti Heliloojate Liidu liige, Eesti Teatriliidu liige ja Eesti Kooriühingu ja Eesti Puhkpillimuusika Ühingu auliige. 

Aadu Regi on sündinud Tallinnas, aastatel 1930-35 õppis ta klarneti erialal Tallinna Konservatooriumis Bernhard Luki klassis. 1963. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi klarneti erialal Juhan Kaljaspooliku klassis, seejärel täiendas end Leningradi konservatooriumi assistentuuris dirigeerimise erialal Ilja Mussini juures. Alates 1930. aastast tegutses kutselise muusikuna osaledes väga paljude muusikakollektiivide töös. 1951. aastal arreteeriti Aadu Regi poliitilistel põhjustel ning ta viibis viis aastat Siberi vangilaagris. Seal moodustas ta orkestri, millele seadis ligi 200 pala. Kodumaale naasnuna jätkas ta oma aktiivset pedagoogi- ja orkestrijuhitööd, juhatades Tartu Riikliku Ülikooli sümfooniaorkestrit, Heino Elleri nimelise Tartu Muusikakooli puhkpilli- ja keelpilliorkestrit ning Tartu Kultuurihoone puhkpilliorkestrit. Aadu Regi oli 1957–1974 maakondlike laulupäevade üldjuht ja 1994. aasta üldlaulupeo puhkpilliorkestrite juht. 40 aastat on Aadu Regi olnud seotud H. Elleri nimelise Tartu Muusikakooliga, kus ta töötas 1990. aastani klarneti- ja orkestriklassi õppejõuna. 1991. aastal asus ta elama oma tütre juurde Soome, seal jätkus pedagoogitöö aastani 1999.

Lisaks suurele panusele pedagoogina on Aadu Regi täiustanud puhkpilli õpetuse ja dirigeerimise metoodikat ning avaldanud sellekohaseid raamatuid, samuti on ta teinud erinevatele kirjastustele noodigraafikat, avaldanud muusikaalaseid artikleid ja arvustusi. 2000. aastal ilmus Aadu Regi mälestuste raamat "Muusikast ja muust".

Aadu Regi on loonud muusikat teatrietendustele, puhkpilliorkestritele ja -ansamblitele ning sooloinstrumentidele.  Maestro kinkis võidupühal Tartu linnale oma viimase teose - Tartu linnale pühendatud marsi «Koidab hommik». Teose esmaettekanne kõlas 23. juunil 2011 Est-tattoo ühendatud orkestri esitusel Tartus.

Aadu Regi:”Ükskõik, kui raske on, raskused ei loe, laul ja pillimäng jääb ikka.”

Hüvastijätt 17. oktoobril kell 13 Tartu Jaani kirikus, muldasängitamine Raadi kalmistul.


Pildigalerii Aadu Regist ja Elleri Muusikakoolist.

Aadu Regi (paremal) ja Aare Allikvee muusikakooli ees 1950-ndate II poolel.

Aadu Regi ja Richard Ritsing 1964. aasta sügisel.

Õpetaja Aadu Regi, klaveril Tiiu Usk, fagotil Elle Randmäe (Fuchs) (esimene naisõpilane fagoti erialal) 1960-ndate aastate lõpus.

Aadu Regi dirigeerib muusikakooli õpilaste, õpetajate ja vilistlaste orkestrit 1971 TÜ aulas

1985. aasta lõpuaktusel puhk- ja löökpillide õpilastega. 1. reas vasakult Aadu Regi, Tiina Konks, Kaupo Antzon, Made Sõlg; 2. reas vasakult esimene Raivo Rebane.

Aadu Regi 2007. aastal Elleri koolis õpetajate toas. Taga: Kadri Leivategija, Rein Bleive, Lauri Breede, Evelina Lääts.