top of page
  • Writer's pictureEller

Meie pärimusmuusikud edukad


Duo Mann ja Juula. Foto Viljandi Pärimusmuusuka Ait.

28. oktoobril neljandat korda toimunud Noorte Pärimusbändide Konkursi võitis Duo Mann ja Juula. Pärnust pärit ning hetkel Tartus tegutseva ning Heino Elleri Muusikakoolis õppiva viiuliduo moodustavad Juuli Kõrre ja Maria Mänd.


Grand prix võitjaid premeeriti 500-eurose Kultuurkapitali stipendiumiga ning esinemisega XXVIII Viljandi pärimusmuusika festivali pealaval.


Žürii esimehe Marti Tärni sõnul võlus žüriid Duo Mann ja Juula suurepärane rütmitunnetus, filigraanne kokkumäng ning lavalt saali paistev omavaheline klapp. „Nad olid maitsekad, vahetud ja siirad ning tehniliselt väga head," põhjendas Tärn žürii otsust. Noorema vanuseklassi võidu tõi Kirekindile ühtne ansamblikooslus.


Jazzkaare ja Seto Folgi eripreemiad pälvis Heino Elleri Muuusikakoolist alguse saanud Maru (Juuli Kõrre, Kertu Zahharov, Herbert Konnula ja Tobias Pilv) Tartust.


Noorte pärimusbändide päev toimus neljandat aastat. Lõppvõistlusel Viljandi Pärimusmuusika Aidas osales kaheksa bändi, kellest kolm võistlesid nooremas, kuni 16-aastaste, vanuseklassis ning viis vanemas vanuseklassis, kuhu pääsesid 16-25aastastest noortest koosnevad bändid. 


Palju õnne!67 views

Comentários


bottom of page