Kammermuusika kursus

9.-10. november 2012

Meistriklassid
9. november kell 9.15-13.45 Elleri koolis
10. november kell 9.15-11.30 Elleri koolis
Professor Petras Kunca (Leedu) ja dotsent Nata-Ly Sakkos (Eesti) 
Loeng kammermuusikast
10. november kell 12.00 Elleri saal
Kammermuusika õpetamisest: suhtlemispsühholoogia aspektid
Empaatia kontseptsioon kammermuusika õppimisel ja õpetamisel
Professor Petras Kunca

Kursused ja loengud toimuvad rahvusvahelise kammermuusikafestivali FEsTaRi raames.

Nata-Ly Sakkos töötab Eesti Muusika-ja Teatriakadeemias kammeransambli dotsendina  ja Tallinna Muusikakeskkoolis kammeransambli osakonna juhatajana. On andnud meistrikursuseid Eestis, Soomes, Lätis, Leedus ja Itaalias. Tegutsenud aktiivselt interpreedina, mänginud aastast 1975 Tallinna klaveriduos koos Toivo Peäskega. Duo on andnud kontserte Eestis, Soomes, Rootsis, Saksamaal, Inglismaal ja NSVL linnades, esinenud ERSO, Peterburi SO, Jekaterinburi SO, Novosibirski SO-ga, osalenud rahvusvahelistel festivalidel. N.-L. Sakkos on osalenud üle 60ne helitöö esiettekandel, lindistanud Eesti Raadios, Soome Yleisradios, Rootsi Raadios, esinenud ETV saadetes KontserdistuudioIdeest oopuseniTallinna pildid, NSVLi Kesktelevisioonis. On algatanud noorte muusikute rahvusvahelise konkurss-festivali In corpore ning Põhjamaa laste klaveriduode festivali Soomes, on olnud paljude kohalike ja rahvusvaheliste klaverikonkursside žürii liige, on mitmete kohalike ja rahvusvaheliste muusikaliitude ja assotsiatsioonide liige. N.-L. Sakkosele on omistatud Eesti muusika aastapreemia (1990) ja Valgetähe medal (2001).

Petras Kunca õppis viiulit Leedu Riiklikus Konservatooriumis Vilniuses ja jätkas õpinguid P. Tšaikovski nim. Konservatooriumis Moskvas. Ta on Vilniuse Keelpillikvarteti asutajaliige. Kvartett on andnud üle 2500 kontserdi, esinenud Euroopas, USAs, Kanadas, Ladina-Ameerikas, Aasias, Aafrikas, saavutanud esimese preemia rahvusvahelisel keelpillikvartettide konkursil Liege'is, Belgias. 1998-2004 oli P. Kunca Keelpilliõpetajate Kammerorkestri dirigent, aastal 2006 asutas keelpillikvarteti Akadeemia.

P. Kunca on Leedu Muusika-ja Teatriakadeemia professor, Euroopa Kammermuusika Õpetajate Assotsiatsiooni juhatuse liige. Ta on läbi viinud viiuli, keelpillikvartettide ja kammeransamblite meistriklasse kolmes Balti riigis, Soomes, Rootsis, Taanis, Poolas, Saksamaal, Austrias, Hispaanias, Portugalis, Prantsusmaal, Suurbritannias. On olnud žürii liige mitmetel kohalikel ja rahvusvahelistel kammeransamblite konkurssidel. Prof P. Kuncale on omistatud Riiklik Autasu ja Leedu Suurvürsti Gediminase orden.