XVII Eesti Noorte Tšellistide Festival 11. - 12. veebruar Tartu Heino Elleri Muusikakool

Eesti Noorte Tšellistide Festival toimub tänavu juba 17t korda. Festivali algatajaks on meie kooli tšelloõpetaja Reet Mets. See on eriliselt oodatud sündmus kogu vabariigis. Eelkõige pakub festival täiendust ja kokkusaamist Eesti tšelloõpetajetele. Kahepäevasesse kavasse mahub ühiskontsert ja metoodiline täiendus. Praktilisi tunde ja loenguid on pidanud tšellopedagoogid nii Eestist kui tunnustatud pedagoogid välismaalt. 

Festival on toimunud enamasti Tartus, ent ka Türil, Pärnus ja Tallinnas.

...................................................................................................

KAVA

L 11. veebruar kell 12  

Tšellistide kontsert Tubina saalis

VAATA KONTSERDI KAVA

P 12. veebruar kell 10.30

Mart Laasi loeng "Täpsus ja kontroll pillimängus"

Reet Metsa loeng "Probleemid tšellomängu algõppes ja nende lahendamine"


MART LAAS on lõpetanud TMKK Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Peeter Paemurru ning Ivo Juuli juures. Täiendanud end 1986-88 Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris Maria Tšaikovskaja klassis. Saanud 1980 Minskis liiduvabariikidevahelisel konkursil diplomi ning 1981 ja 1987 Tallinnas Eesti keelpillimängijate konkursil II preemia. Töötanud aastast 1979 tšelloõpetajana TMKKs ja aastast 1992 ühtlasi EMTAs. Olnud 1991-92 ERSOs ja 1993-2004 Tallinna Kammerorkestris tšellorühma kontsertmeister, aastast 1995 mänginud ka "Estonia" orkestris (aastast 2004 tšellorühma kontsertmeister). Esinenud rohkesti soolokontsertidega ning mitme kammeransambli koosseisus.


REET METS õppis Tallinna Muusikakeskkoolis Laine Leichteri juures, lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi 1983 Peeter Paemurru klassis ja 1998 EMA magistriõppe (Toomas Velmeti kl.; töö "Suzuki pedagoogilise süsteemi eripära traditsioonilise muusikainstrumendiõpetuse taustal", juhendaja Ivi Tivik). Aastast 1984 töötab R. Mets H. Elleri nim.Tartu Muusikakoolis ja on selle aja jooksul loonud hea tasemega ning elujõulise tšelloklassi. Tema õpilased on võitnud mitmeid vabariiklikke konkursse ja edukalt osalenud rahvusvahelistel võistumängimistel. Algatas 2001 Eesti noorte tšellistide festivali ning on selle peakorraldaja juba üle 15 aastat.

Reet Mets mängib Tartu Keelpillikvartetis ja ka mitmetes teistes kammermuusika kollektiivides ning annab kontserte nii Eestis kui ka välismaal. Reet Mets kuulub Eesti Interpreetide Liitu ja Eesti Keelpilliõpetajate Ühingusse. 2012. aastal omistati talle Eesti Kultuurkapitali pedagoogistipendium.

Koolitused

Telli uudisvoog »