XVI Eesti Noorte Tšellistide Festival 12. - 13. märts 2016 Elleri muusikakool

Eesti Noorte Tšellistide Festival toimub tänavu juba 16t korda. Festivali algatajaks on meie kooli tšelloõpetaja Reet Mets. See on eriliselt oodatud sündmus kogu vabariigis. Eelkõige pakub festival täiendust ja kokkusaamist Eesti tšelloõpetajetele. Kahepäevasesse kavasse mahub ühiskontsert ja metoodiline täiendus. Praktilisi tunde ja loenguid on pidanud tšellopedagoogid nii Eestist kui tunnustatud pedagoogid välismaalt. 

Festival on toimunud enamasti Tartus, ent ka Türil, Pärnus ja Tallinnas.

...................................................................................................

KAVA

L 12. märts kell 12  

Tšellistide kontsert Tubina saalis

P 13. märts kell 10.30

Lembi Metsa loeng "Keelpillimäng kui mentaalne tervik"

Mart Laasi loeng "Tooni tekitamine ja kujundamine tšelloõpetuse algastmes"

...............................................................

LEMBI METS

Lembi Mets lõpetas aastal 1975 tšelloerialal Tallinna Muusikakeskkooli (õpetajaks Laine Leichter) ja aastal 1981 Tallinna Riikliku Konservatooriumi (Ivo JuuliToomas Velmeti ja Peeter Paemurru klassis) ning aastal 2005 magistriõppes Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiainterpretatsioonipedagoogika erialal (tööga "Tšelloõpetuse algusest Tallinnas", juhendajad Peeter Paemurru ja Urve Lippus). Ta on täiendanud end eraviisiliselt Moskvas Ivan Monighetti ja Armen Georgiani juures.

Lembi Mets töötas aastatel 1981–1987 tšelloõpetajana Tallinna Lastemuusikakoolis, aastast 1984 tšelloõpetajana Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ja aastast 1993 ühtlasi Nõmme Muusikakoolis. Tema õpilasteks on olnud Vahur Luhtsalu, Levi-Danel Mägila ja Kaia Tambi.

Ta on mänginud aastast 2000 Estonia orkestris, esinenud solistina ja mitmes kammeransamblis. Ta on avaldanud muusikaartikleid ja kontserdiarvustusi ajakirjas "Muusika", kultuurilehes "Sirp" jt. väljaannetes. Eesti Keelpilliõpetajate Ühingu (a-st 1998 juhatuse) liige, toimetab ühingu ajakirja "Keelpilliõpetaja".

MART LAAS

Mart Laas on lõpetanud TMKK Laine Leichteri klassis ja Tallinna Riikliku Konservatooriumi Peeter Paemurru ning Ivo Juuli juures. Täiendanud end 1986-88 Moskva konservatooriumi assistentuur-stažuuris Maria Tšaikovskaja klassis. Saanud 1980 Minskis liiduvabariikidevahelisel konkursil diplomi ning 1981 ja 1987 Tallinnas Eesti keelpillimängijate konkursil II preemia. Töötanud aastast 1979 tšelloõpetajana TMKKs ja aastast 1992 ühtlasi EMTAs. Olnud 1991-92 ERSOs ja 1993-2004 Tallinna Kammerorkestris tšellorühma kontsertmeister, aastast 1995 mänginud ka "Estonia" orkestris (aastast 2004 tšellorühma kontsertmeister). Esinenud rohkesti soolokontsertidega ning mitme kammeransambli koosseisus.Koolitused

Telli uudisvoog »