Elleri Akadeemia. Heili Rosina, Indrek Leivategija ja Miloš Petrovići meistrikursused 6. - 10. oktoober 2017 Heino Elleri muusikakool

Heili Rosina meistriklassi AJAKAVA

Heili Rosin on lõpetanud Põltsamaa Muusikakooli klaveri erialal (2006) Õie Aruoja ning aastatel 2002-2008 õppinud flööti Maria Männi ja 2008-2010 Tallinna Muusikakeskkoolis dots Mihkel Peäske flöödiklassis. Hooajal 2011/2012 viibis Heili Rosin vahetusprogrammi Erasmus raames Freiburgi Muusikaülikoolis (Hochschule für Musik Freiburg, Saksamaa) prof Felix Renggli flöödiklassis ning hiljem Kersten McCalli juures Amsterdami Konservatooriumis. Hetkel on Heili magistriõppes Zürich Hochschule der Kunste’s professor Maria Goldschmidt-Pani klassis.

Ta on osalenud paljudel meistrikursustel üle Euroopa, juhendajateks prof Renate Greiss- Armin, prof Peter-Lukas Graf, Felix Renggli, Kersten McCall, Pirmin Grehl, Robert Stallmann, Giorgio Blasco, Michael Faust, Luisa Sello, Hyeon Jeong-Ro, Kristian Streenstup jt.

Hooajal 2011/2012 oli Heili Rosin Rahvusooper Estonia flöödirühma kontsertmeister, alates 2010. aastast kuni praeguseni ka Baltic Youth Philharmonic Orchestra (dir. Kristjan Järvi) kontsertmeister, hooajal 2010/2011 ning 2012/2013 ERSO flöödirühma mängija. Hooajal 2010/2011 osales Heili Rosin rahvusvahelise noorteorkestri Animato Orchestra Academy üle-Euroopalisel kontserttuuril. Samuti valiti Heili hooajaks 2010/2011 Euroopa Liidu Noorte Sümfooniaorkestri (European UnIon Youth Orchestra) koosseisu. Alates aastast 2012 omab ta esiflöödi kohta Järvi festivaliorkestris (dir Paavo Järvi) ning Gstaadi Festivaliorkestris Šveitsis, samuti uues Norra kammerorkestris 1B1 ning 2015. aastal loodud Baltic Sea Philharmonicus. Ta teeb regulaarselt projekte ka soolo piccolo kohal MDR Sinfonieorchester'is Lepizigis. Heili on ka uue kammermuusika koosseisu - Basel Philharmonic Quintet kaasasutaja, mis on välja kasvanud Gstaadi festivaliorkestri mängijatest.

Tunnustusi:
Vabariiklikul Puhk- ja Löökpillimängijate Konkursil I preemia (2012), III rahvusvahelisel konkurss-festivalil Renaissance Armeenias I koht ning eripreemia Armeenia heliteose esitamise eest (2011), Eesti noorte interpreetide konkursil Con Brio I koht (2010), kolme kooli konkursil I preemia (2010), erialadevahelisel konkursil Con fantasia I koht + grand prix (2009), vabariiklikul puhkpillimängijate konkursil Tallinnas II koht (2007), rahvusvahelisel Karlis Strahli nimelisel konkursil Riias III koht (2007) ja I koht (2008), parim Heino Elleri loomingu (Kolm pala flöödile ja klaverile: “Orus” ja “Jõel”) esitaja (2008).

Solistina on Heili esinenud Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri, Tallinna Muusikakeskkooli Sümfooniaorkestri, Tallinna Kammerorkestri ja Pärnu Linnaorkestri ees.

Indrek Leivategija (1986) alustas muusikaõpinguid Tartus Elleri Muusikakoolis õpetaja Reet Metsa tšelloklassis (1992-2005). 2005-2014 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Henry-David Varema juhendamisel ja Müncheni Muusika- ja Teatriakadeemias professor Wen-Sinn Yang`i tšelloklassis. Lisaks tšello solistidiplomile omab Indrek ka kammermuusikas magistrikraadi.

Indrek on võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel, teiste seas koos Tatiana Chernichkaga I koha Salieri-Zinetti kammermuusika konkursil Veronas 2010. aastal ja Gasteig`i kultuuripreemia Münchenis 2012 aastal.

Ta on teinud koostööd mitme tipporkestriga Saksamaal – Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Stuttgardi Raadio Sümfooniaorkester, Saksa Raadio Sümfooniaorkester – ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Mänginud mitmete nimekate dirigentide nagu Mariss Jansons, Lothar Zagrosek, Herbert Blomstedt, Sir Colin Davis, Zubin Mehta, Daniele Gatti, Andris Nelsons, Gustavo Dudamel juhatamisel.

Alates 2012 aastast on Indrek Bambergi Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Ühtlasi on ta noorte muusikute juhendaja Bambergi Sümfooniaorkestri Akadeemias.


Miloš Petrović (1982) on õppinud Belgradi Muusika Akadeemias prof. Dejan Mihailovic´i juhendamisel ja omandanud magistrikraadi Guildhall´ i Muusika- ja Teatrikoolis. Ta on mitmete nimekate rahvusvaheliste konkursside laureaat sh. Rodolfo Lipizer´i nimelise viiulikonkursi laureaat Itaalias (1996, 2001) ning saavutanud II koha Michelangelo Abado nimelisel viiulikonkursil Itaalias (1997). On andnud üle 800 soolo ja kammerkontserdi üle maailma, sh. USA-s, Inglismaal, Venemaal jne.

Miloš  on laialdase pedagoogikogemusega. Ta on olnud õppejõud Kragujevac´i Muusika- ja Kunstiakadeemias Serbias ja kammermuusika professor Belgradi Muusikaakadeemias. Samuti on ta olnud St George Stringsi nimelise kammerorkestri kunstiline juht ja Rubikon Quartet liige.

Alates 2013 aastast töötab Milos Bambergi Sümfooniaorkestri II viiuli abikontsertmeistrina.


Koolitused

Telli uudisvoog »