XIII rahvusvahelise kandlefestivali avakontsert N 11. aprill  2019 kell 19 Tubina saal

XIII rahvusvahelise kandlefestivali avakontsert
KÜLALISKONTSERT

XIII Rahvusvahelise Kandlefestivali avakontsert toimub 11. aprilli õhtul kell 19.00 H. Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis, Tubina saalis.

Kontserdil astuvad meie ette:

Noortebänd 2018 Duo Ruut
Gerda Merila
Sakiko Ishii
Sanita Sprūža

Tegemist on tasuta üritusega ja oodatud on kõik huvilised!


Duo Ruut


https://youtu.be/ZwEHs0pFe1s

Duo Ruut on ansambliks kasvanud pikaaegsest sõprusest ja lugematul hulgal koos naerdes veedetud ajavilgetest. Ruudu nelja külge hoiavad püsti Katariina Kivi ja Ann-Lisett Rebane, kes õpivad mõlemad Tallinas, Vanalinna Hariduskolleegiumis. Kummaliste asjaolude kokkulangemisel leidsid nad end kord mängimas kahekesi ühte rahvakannelt, olemata kumbki tegelikult kandlemängija. See osutus ootamatult huvitavaks ja paljusid võimalusi pakkuvaks mänguviisiks. Selgus, et kannelt on võimalik kasutada üheaegselt meloodia-, harmoonia-, ja rütmipillina, luues väga erinevaid helimaastikke. Ansambli repertuaar koosneb enda loodud, omanäolistest rahvamuusikatöötlustest.

Gerda Merila


Gerda Merila on kannelt õppinud Viljandi muusikakoolis ja Heino Elleri nim. Tartu muusikakoolis. Hetkel õpib Gerda Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris õpetaja Hedi Viisma  juures. Õpingute ajal on ta osalenud erinevates meistriklassides (Jolanta Babaliauskiene, Ritva Koistinen, Agusti Fernandez), samuti on ta osalenud noorte heliloojate teoste ettekannetel.
2011. aastal osales Gerda Merila üliõpilaslaulupeol Gaudeamus, kus esitati T. Aintsi oratooriumit „Loomiselugu”. Gerda on osalenud III Rahvusvahelisel kandlemängijate konkursil Soomes, kus sai IV preemia. Alates 2005. aastast kuulub ta üle–eestilisse  kandleorkestrisse Sotto Voce ning alates 2017. aastast juhendab orkestris nooremate rühma. 2018. aastal töötab ta Karksi-Nuia muusikakoolis kandleõpetajana.

Sanita Sprūža


Sanita Sprūža on lõpetanud magistriõpingud Jazeps Vitolsi Läti Muusikaakadeemias. Õpingute ajal on ta oma muusikaalaseid teadmisi ja mänguoskust täiendanud Sibelius Akadeemias, Soomes. Ta on mitmete rahvusvaheliste võistluste laureaat ning mängib nii solisti kui kammermuusikuna nii Lätis kui mujal Euroopas. Suur osa tema ajast möödub Riia erinevates muusikakoolides kokleõpetajana.

Sakiko Ishii


Sakiko Ishii on sündinud Jaapanis, kus ta alustas 2006. aastal soome kandle õppimist. Aastel 2009–2017 õppis ta soome kandle erialal Tampere Konservatooriumis ja Tampere Ametikõrgkoolis, õppejõud Eva Alkula ja Marja Nevankallio juhendamisel. Aastal 2017 lõpetas ta Tampere Ametikõrgkooli bakalaureuse kraadiga. Ta on lõpetanud bakalaureuseõppe ka klarneti erialal Senzoku Gakuen Muusikaülikoolis Jaapanis. Õpingute ajal Soomes algas Sakiko tutvus eesti muusikaga, mis on järjest süvenenud.Huvi eesti muusika vastu tõi ta õppima Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse, kus ta õpib eesti kandle eriala magistriõppes alates 2017. aastast dots. Kristi Mühlingu juhendamisel. Sakiko on õppeaastatel 2017–2018 ja 2018–2019 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia välisüliõpilaste stipendiumi DoRa+ stipendiaat. Sakiko on esinenud solistina ja kammermuusikuna Eestis, Soomes ja Jaapanis.


http://www.kandleliit.ee/xiii-rahvusvaheline-kandlefestival/avakontsert/

Kontserdid

Telli uudisvoog »