Triin Ruubel ja Virumaa Kammerorkester E 16. jaanuar 2017 kell 19 Tubina saal

Triin Ruubel ja Virumaa Kammerorkester
Külaliskontsert

E 16. jaanuaril kell 19 esinevad Elleri kooli Tubina saalis Triin Ruubel ja Virumaa kammerorkester, dirigent Toivo Peäske. Kavas A. Vivaldi viiulikontsertide tsükkel „Aastaajad“.

Kontsert on tasuta.

Triin Ruubel lõpetas 2007. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Tiiu Peäske, 2012. aastal Rostocki Kõrgema Teatri- ja Muusikakooli professor Petru Munteanu juhendusel ning on peagi lõpetamas magistrantuuri Augsburgi Ülikoolis. Ta on võitnud auhinnalisi kohti mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel, näiteks grand prix konkursil “Remember Enescu” Sinaias Rumeenias ning I preemia ja eripreemiad konkursil Kloster Schöntalis Saksamaal, III preemia Avignoni rahvusvahelisel Ginette Neveu nimelisel konkursil Prantsusmaal ja publikupreemia Rodolfo Lipizeri nimelisel konkursil Itaalias. Lisaks on ta olnud mitmete rahvusvaheliste fondide stipendiaat.

Triin Ruubel on soleerinud orkestrite ees nii Eestis kui välismaal, teinud koostööd Tallinna Kammerorkestri, Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri, Poola Kammerfilharmoonikute jt orkestritega ning esinenud mainekatel festivalidel Saksamaal. Solistina ERSO ees debüteeris ta hooaja 2015/16 avakontserdil, esitades Neeme Järvi juhatusel Sibeliuse viiulikontserdi.

Huvist kaasaegse muusika vastu oli Triin Ruubel 2011. aastal üks uue muusika ansambli Neophon asutajatest ning sealt sai alguse koostöö selliste heliloojatega nagu Wolfgang Rihm, Peter Ruzicka ja Jörg Widmann. 2013. aastal soleeris ta Jörg Widmanni teoses “Insel der Sirenen” sooloviiulile ja keelpillidele Rostocki Põhja-Saksa Filharmooniaorkestri ees. Ta on salvestanud muusikat Põhja-Saksa Ringhäälingu arhiivi ning koos Tallinna Kammerorkestriga Timo Steineri autoriplaadile.

Triin Ruubel on ERSO kontsertmeister alates 2015. aastast, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud, samuti assisteerib ta professor Petru Munteanut meistrikursustel ning juhendab noori viiuldajaid Järvi Suveakadeemias Pärnus.

Praegu mängib Triin Ruubel Prantsuse pillimeister François Piquet’ viiulil (1820), mille on talle kasutada andnud Thomas J. C ja Angelika Matzeni Fond.

 

Kontserdid

Telli uudisvoog »