Sümfoonia solistidele - Beethoveni eri L 29. november 2014 kell 17 Tubina saal

Sümfoonia solistidele - Beethoveni eri
Külaliskontsert

Eesti LAB Orkester
Dirigent_ Tanel Nurk

Kavas

Ludwig van Beethoven
Avamäng “Coriolanus” (12 mängijale seadnud T. Nurk)
3. sümfoonia “Eroica” (12 mängijale seadnud T. Nurk)

“Sümfoonia solistidele – Beethoveni eri” kujutab endast jätkuprojekti käesoleva aasta jaanuaris toimunud kontserdile “Sümfoonia solistidele”. Kontserdil tuli esitusele ka Beethoveni 3. sümfoonia 1. osa, mis sai seatud 12 mängijale just selle ettekande jaoks. Kuna kontsert võeti publiku poolt vägagi soojalt vastu ning pälvis ka kiitvat kriitikat, otsustasime publiku ette tuua teose kõik osad. Muusikakriitik Igor Garšnek Beethoveni 3. sümfoonia esitusest: “Tunnistan ausalt, et mul läks meelest ära, et mängib kammeransambel, mitte orkester. [...] Kõlas noor ja lennukas 30-aastane Beethoven. […] Bravo!” Seekordsel vaid Beethoveni loomingule pühendatud kontserdil saab peale 3. sümfoonia, mis sellises seades kõlab tervikuna esmakordselt, nautida kammerlikus esituses ka teisi Beethoveni teoseid.

“Sümfoonia solistidele” on tõepoolest üheaegselt nii sümfooniline kui ka solistlik. Olles vähendanud instrumentide arvu absoluutsele miinimumile, kõlab iga pill kui omaette solist, kuid see ei vähenda muusika sümfoonilisust ja suurejoonelisust. Kõlalist mahtu ja värvi annavad ettekandele orkestrimuusika jaoks pisut tavatud pillid nagu klaver ja akordion. Tulemuseks on täiesti uus ja värske kõlakogemus.

Kontserdi idee on inspireeritud Berliinis loodud Ensemble Mini ‘st ja nende mini-Mahleri projektist, kus Mahleri sümfooniline muusika kõlab kammeransambellikus esituses.

Sooduspilet õpilasele (õpilaspileti ettenäitamisel) hinnaga 2 €. Grupiga kaasasolevale õpetajale on kontsert tasuta! (Täispileti tegelik hind 5 €.)

Soovitatav vanuseaste: 9.-12. klass

Palume teil oma grupi tulekust (ja suurusest) teatada hiljemalt 28. novembriks aadressil info@laborchestra.org.

www.laborchestra.org


Kontserdid

Telli uudisvoog »