Sõna jõud V K 29. november kell 18 Tubina saal

Sõna jõud V
Luuletaja, kunstnik ja muusik Aapo Ilves.

Kirjanik ja jooksumees Contra alias Margus Konnula.

Küsitleb Jüri Aarma.

Kaastegevad Elleri kooli pärimusmuusika õpilased.

Kontsert on tasuta.

AAPO ILVES on luuletaja, prosaist, näite- ning ajakirjanik, kunstnik ja muusik. Kirjutab eesti, võru ja setu keeles. Ta on Eesti Autorite Ühingu ja Eesti Kirjanike Liidu liige.

Tõlkinud soome-, vene-, inglise- ja saksakeelseid laulutekste eesti, võru ja setu keelde, reaaluste tõlgete või inglise keele kaudu adapteerinud ka rootsi-, islandi- ja itaaliakeelseid laule.

Teinud mitmeid filmirolle ja raamatute-ajakirjade illustratsioone.

Laulutekste on esitanud:
Lõkõriq, Neiokõsõ, Jäääär, Tanel Padar & The Sun, Nexus, Mikk Saar, Eliit, Ska Faktor, Meie Mees, Kristjan Kasearu & Paradise Crew, Estraadiraadio, Ott Lepland, Vanaviisi, Regatt, Jana Kask, Folk Highlights Orchestra, Liis Lemsalu, Singer Vinger, HND, Shanon jt

Allikas. Vikipeedia


Contra on vabakutseline kirjanik ja stsenarist. Ta on olnud Urvaste Valla Lehe toimetaja, Tartu Noorte Autorite Koondise (NAK) liige ja Eesti Kirjanike Liidu liige.

Contra on tuntud eelkõige luuletajana. Tema luulele on iseloomulik tõukumine uuema rahvalaulu (vemmalvärss, lorilaul) traditsioonidest, see on lõbus ja laululine, säravalt virtuoosse keelekasutuse ja leidlike riimidega. Olles vaimu poolest tihedalt seotud oma kodupaigaga, kasutab Contra oma loomingus väga tihti võru keelt ja kõneleb seda ka esmase kõnekeelena. Peaaegu kõik Contra luulekogud on ilmunud tema omakirjastuse Mina Ise väljaandena ja on välimuse poolest taotluslikult tagasihoidlikud.

Contra on särav lavaesineja, kelle esinemisstiilile on omane luuletuste lauldes esitamine, vahetu ja aval suhtlus publikuga jms loov eneseväljendus

Alates 2009. aastast hakkas õppima läti keelt ja läti keelest tõlkimist.

Contra on tuntud ka jooksumehena, läbinud maratone ja teinud mitmeid põnevaid pikamaajookse.

Allikas. Vikipeedia


Kontserdid

Telli uudisvoog »