SÕNA JÕUD  N 3. mai 2018 kell 18 Tubina saal

SÕNA JÕUD 
KUPLEELOOMINGU SÕNUM Esinevad näitlejad-lauljad Peeter Kaljumäe ja Jüri Aarma, kaastegev Argo & Arko klaveriduo koosseisus Arko Narits ja Argo Jentson.
Kuplee - see on nagu tänapäeva netikommentaar. Hommikul värske ja lööv, õhtuks juba vana ja kulunud. Või nagu ütles Paul Pinna "утром в газете, вечером в куплете" (hommikul lehes, õhtuks laulus). Kuplee aeg on üürike. Ta on justkui mikroskoopiline ajastu märk. Arusaadavalt mõjub ta ainult siis, kui me ise sinna ajastusse sukeldume.                                                                                                                                         
Peeter Kaljumäe - näitleja ja laulja .Õppinud klassikalist laulu ja koorijuhtimist Georg Otsa muusikakoolis. Töötanud Pärnu Raadio toimetajana, näitlejana Endla teatris ja Vanalinna stuudios. Hiljem tegutsenud vabakutselisena, osaledes teater Variuse ja Vana Baskini Teatri lavastustes, teleseriaalides ja filmides, salvestanud Olaf Kopvillemi laule, tegutsenud konferansjee ja õhtujuhina. Koos Peeter Kaberiga lõi kupleeansambli „Talong“, mis tegutses aastatel 1987–1993 ja esitas O. Kopvillemi loomingut, laule H. Käo lsõnadele ja päevakajaliste sündmuste värsistatud omaloomingut.                               

Jüri Aarma on näitleja, muusik, ajakirjanik ja saatejuht. Ta on kord küsija, kord jutuvestja, kord rambivalguses, kord kulisside taga. Pärast Tallinna Konservatooriumi lavakunstikateedri lõpetamist 1974, töötas ta 21 aastat Noorsooteatris. Erinevate teatrirollide kõrval sündis sel ajal ka väga populaarne ansambel Hampelmann koos Kaarel Kilveti ja Lauri Nebeliga. Toimusid esinemised ja Meelejahutaja lindistused koos humoristi ja kupletisti Priit Aimlaga.
Jüri Aarma on autor ja saatejuht paljudes Eesti Televisooni saatesarjades: „Siin ja praegu“, „Tähelaev“, „Reisile minuga“, „Lauluga maale“, „Suvenaabrid“ jne. Aastatel 1995-2002 oli ta Teater.Muusika.Kino peatoimetaja. Pikaaegne koostöö 1992 aastast seob teda Kuku raadioga, kus ta on hetkel saadete „Publikumärk“ ja „Kukul külas“ üks saatejuhte. Praegu töötab Jüri Aarma Maalehe kultuuritoimetajana ja väike osa tema intervjuudest on avaldatud raamatus „Hobusest Mozartini“ 2011 a.
                                                                                                                                           Argo & Arko klaveriduo on 2015. a alguses loodud noor ja uuendusmeelne klaveriansambel koosseisus Arko Narits ja Argo Jentson. Tegutsemisaja jooksul on duole õpetussõnu jaganud teiste seas nii helilooja ja pianist Rein Rannap, EMTA kammermuusika-professor Nata-Ly Sakkos, Kölni Muusikaülikoolis õpetav prof. dr. h. c. Arbo Valdma, Anatoolia Ülikooli Riikliku Konservatooriumi õppejõud Selin Şekeranber Uluğbay kui ka Peterburi PetRo klaveriduo.                                                                     Duo repertuaar on lai ja hõlmab erinevaid ajastuid Beethovenist Rannapini. Samuti on duo repertuaaris suur osakaal Eesti heliloojate teostel. Klaveriduo üritab särada korraga kahel rindel, eesmärgiks on esitada stiilipuhtalt klassikalist kuldrepertuaari, kuid samas pakkuda ka show-elementidega vürtsitatud lugusid ja popurriisid.

Kontserdid

Telli uudisvoog »