Rahvusvahelisele muusikapäevael pühendatud kontsert L 1. oktoober 2016 kell 14 Tubina saal

Rahvusvahelisele muusikapäevael pühendatud kontsert
Eller Sümfoniett, dir. Lilyan Kaiv
Kontsert on tasuta

KAVA 

W. A. Mozart avamäng ooperile „Figaro pulm“

W. A. Mozart Sümfoonia nr. 25 g-moll K 183
I Allegro con brio
II Andante
III Menuetto e Trio
IV Allegro

VAHEAEG

G. Kancheli „Eine kleine Daneliade“
solist Kristel Eeroja-Põldoja - viiul

G. Holst St. Paul´s Suite op. 29
I Jig
II Ostinato
III Intermezzo
IV Finale (The Dargason)

Lilyan Kaiv (1974) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigendina 1998. aastal ning magistriõppes 2002 aastal (prof Toomas Kapten). 2005 aastal lõpetas ta sama kooli sümfooniaorkestri dirigeerimise erialal (dots Jüri Alperten).

Alates 2000. aastast on ta tegev H. Elleri nim Tartu Muusikakooli sümfoniettorkestri „Eller sümfoniett” dirigendina ning õppejõuna, 2008. aastast kooridirigeerimisosakonna juhatajana ning 2014 aastal lisandus ka kontserdiosakonna juhataja töö.

2009. aastast on Lilyan Kaiv Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri (EMSO) muusikajuht ja dirigent.

Lilyan Kaiv on teinud koostööd mitmete orkestritega, sealhulgas Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Moskva Kammerorkester, Leedu Filharmoonia Sümfooniaorkester, Liepaja Sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ning Läti Riiklik koor „Latvija”.

Lilyan on osalenud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klasi, Neil Thomsoni, Jorma Panula, Aleksandr Dimitrijevi ja Vladimir Ponkini meistrikursustel. Ta on võitnud mitmeid dirigentide konkursse: „Riia 97” ja „Riia 2000”, rahvusvaheline noorte dirigentide konkurss Tallinnas 2002. 2003. aastal saavutas Lilyan II koha

J. Panula nim. sümfooniaorkestri dirigentide konkursil Soomes, Vaasas.

Lilyan Kaiv on “Blue Danube 2013” ja „Blue Danube 2015“ ooperidirigeerimiskonkursi finalist. 2014 aastal osales Lilyan Itaalias, Orvietos toimunud rahvusvahelisel ooperidirigentide konkursil, kus jõudis  155 osaleja seast finaali 8 hulka.

....................................................................

Eller Sümfoniett on Elleri kooli orkester, selles mängivad nii õpilased kui ka õpetajad. 

Sümfonieti eesmärk on anda noortele muusikutele orkestris mängimise ning orkestri ees soleerimise kogemusi. Orkestri dirigent on 2000. aastast Lilyan Kaiv.

Orkestri kontsertmeister on Kristel Eeroja-Põldoja.

Palju esinetakse kodulinnas Tartus, kuid käidud on ka näiteks Tallinnas ja väiksemates eesti linnades ning välismaal: Soomes, Saksamaal, Rootsis, Prantsusmaal.

Koolis toimunud festivalide puhul on orkestriga töötanud ka külalisdirigendid. Näiteks Romantismi (2004) ja Modernismi (2005) pidunädalatel juhatas orkestrit Andes Mustonen. 2007. aasta sügisel festivali Ooper!? lõppkontserdil seisis orkestri ees Endel Nõgene.

Eller Sümfoniett Lilyan Kaivi juhatusel on olnud peategelane Elleri-kooli Sügis- Jõulumuusika- ja Tulevikumuusikute festivalidel, aasta kaalukamast festivalist – pidunädalast – rääkimata.Kontserdid

Telli uudisvoog »