Maailm, rõõmusta! L 1. detsember 2018 kell 14 ja kell 17 Tubina saal

Maailm, rõõmusta!
Piletid 3.-/ 5.- Kestab üks tund.

Kirke Niinemets - flööt
Heigo Rosin - marimba
Jaagup Jürgel - kitarr
Jüri Aarma - sõna ja teremin

Sõna JÕULUD olla meile tulnud muinasskandinaavia keelest ning tähendavat (ilma)ratast, aastaringi. Seega ju kindel märk, et meie esivanemad pühitsesid seda ammu enne kristuse sündi. Aga tähistati seda küllap sarnaselt praegusele ajale – palvetati ja süüdati valguseallikaid, et aasta pikimad ööd nii pimedad ei tunduks. Inimhinged olid täis lootust, sest ilmaratas pööras end üha enam päikese poole. Nii on see ka tänapäeval. Pimedusest hoolimata õnnelik aeg. Maailm rõõmustab.
(Jüri Aarma)

Teremin on 1919. a Lev Termeni leiutatud ja 1928. a patenteeritud iseloomuliku tämbriga muusikainstrument.
Tereminis tekitatakse heli ostsillaatorite abil. Teremin loob enese ümber elektrivälja. Kui panna käsi antenni lähedale, muudab keha elektrivälja.  Vertikaalne antenn muudab heli kõrgust ja horisontaalne valjust. Enamik mängijaid juhib parema käega heli kõrgust ja vasakuga valjust. (vikipeediast)  

Heigo Rosin on Eesti esimene löökpillisolist. Hoolimata noorest east on Heigo andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees.
Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. 2004. a juhatas kirg löökpillide vastu Heigo Heino Elleri Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi.  Ta lõpetas magistriõppe cum laude nii Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (2013. a)  kui ka Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Antwerpenis Belgias (2014. a). Käesoleva aasta kevadel lõpetas Heigo kiitusega solisti õppesuuna Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias.
Üle kümne aasta karate treenimist on eigole andnud idee kombineerida karate liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

Kirke Niinemets õpib flööti Heino Elleri muusikakooli noorteosakonna viimases klassis. Kirke on väga soe ja südamlik, loominguline ja improvisatsiooniline. Tema suur kirg flöödimangu kõrval on tants. Ta käib Vanemuise balletistuudios. Kirkele meeldib ühendada kauneid kunste ja ei kujuta oma elu ette ilma muusika ja tantsuta.

Jaagup Jürgel õpib kitarri Heino Elleri muusikakooli rütmimuusika osakonnas. Andeka ja pühendunud muusikuna on ta teinud koostööd Elleri kooli lauljate ja instrumentalistidega ning menukalt esinenud duode koosseisus Tartu esindussündmustel ja väärikatel vastuvõttudel. Jaagup on pälvinud parima instrumentalisti tiitli ERMO noorte loomingu konkursil ja on ka eelmisel aastal Noortebändi  finaali pääsenud ansambli MIR liige.

Jüri Aarma on autor ja saatejuht paljudes Eesti Televisooni saatesarjades: „Siin ja praegu“, „Tähelaev“, „Reisile minuga“, „Lauluga maale“, „Suvenaabrid“ jne. Aastatel 1995-2002 oli ta ajakirja Teater. Muusika. Kino peatoimetaja. Pikaaegne koostöö 1992. aastast seob teda Kuku raadioga, kus ta on hetkel saadete „Publikumärk“ ja „Kukul külas“ üks saatejuhte. Praegu töötab Jüri Aarma Maalehe kultuuritoimetajana ja väike osa tema intervjuudest on avaldatud raamatus „Hobusest Mozartini“ 2011 a.Kontserdid

Telli uudisvoog »