Kooli sünnipäevakontsert N 8. detsember kell 2016 kell 18 Tubina saal

Kooli sünnipäevakontsert
Eller Sümfoniett, solistid, dir. Lilyan Kaiv

KAVA

E. Grieg Süit Holbergi aegadest
I Prelüüd
IV Aaria
V Rigaudon

E. Séjourné Kontsert marimbale ja keelpillidele
I osa
solist Heigo Rosin

V. Ojakäär Oma laulu ei leia ma üles
seade R. Sööt
Monika Erdmann -bass
Taavi Petterman -trummid
Jaagup Jürgel -kitarr
Taaniel Pogga –klaver

G. Holst Planeedid op. 32
II Veenus / Rahutooja
III Merkuur/ Tiivuline sõnumitooja
V Saturn/ Vanade aegade tooja
VI Uraan/ Maagiline planeet

Visuaal Karin Leivategija

HEIGO ROSIN (1989) on Eesti esimene löökpillisolist. Hoolimata noorest east on Heigo andnud kontserte üle kogu Euroopa ja Ameerika, astudes üles nii soolokavadega kui ka solistina mainekate orkestrite ees. 2015. aastal valiti Heigo “Orpheum Foundation” solistide stipendiaadiks Šveitsis, olles esimene Eesti muusik, kes nimeka fondi solistiks on valitud. Samal aastal valiti ta World Percussion Group’i kontsertmeistriks, millega kaasnes 2016. aastal 5 nädala pikkune tuur Ameerika Ühendriikides. Alates käesolevast aastast on Heigo Malletech’i löökpillide ja Sabian taldrikute ametlik artist. 

Heigo Rosin alustas muusikaõpinguid Põltsamaa muusikakoolis 4-aastaselt klaveri erialal. 2004. aastal juhatas kirg löökpillide vastu Heigo Heino Elleri nim. Tartu Muusikakooli õpetaja Raivo Rebase löökpilliklassi. 2013. aastal lõpetas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe (Cum Laude) dotsent Rein Roosi löökpilliklassis. Aastal 2014 lõpetas Heigo magistriõppe (Cum Laude) Flaami Kuninglikus Konservatooriumis Antwerpenis Belgias Prof. Carlo Willemsi ja Prof. Koen Wilmarsi juhendamisel. Käesoleva aasta kevadel lõpetas Heigo kiitusega solisti diplomi õppesuuna Taanis Aarhusi Kuninglikus Muusikaakadeemias Prof. Henrik Knarborg Larsen’i löökpilliklassis.

Õpinguaastate jooksul on Heigo lisaks tavatundidele võtnud tunde ka paljudelt ülemaailmselt tunnustatud õpetajatelt ja solistidelt, neist tuntuim on maailma esimene löökpillisolist Dame Evelyn Glennie. Heigo on edukalt osalenud mitmetel konkursitel: DeLinkprijs tänapäevamuusika konkurss 2013 I Preemia (Holland), Yamaha Scholarship Competition 2013 for Percussion I Preemia, Klassikatähed 2013 II Preemia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning Klassikaraadio preemiad, Eesti Puhk- ja Löökpillimängijate konkursil Tallinnas (2012) I preemia.

Üle kümne aasta karate treenimist on Heigole andnud idee kombineerida karate liikumised löökpillimängu liikumistega, mis on andnud talle unikaalse mängutehnika, mida on lisaks kuulamisele ka atraktiivne vaadata.

LILYAN KAIV (1974) lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kooridirigendina 1998. aastal ning magistriõppes 2002 aastal (prof Toomas Kapten). 2005 aastal lõpetas ta sama kooli sümfooniaorkestri dirigeerimise erialal (dots Jüri Alperten).

Alates 2000. aastast on ta tegev H. Elleri nim Tartu Muusikakooli sümfoniettorkestri „Eller sümfoniett” dirigendina ning õppejõuna, 2008. aastast kooridirigeerimisosakonna juhatajana ning 2014 aastal lisandus ka kontserdiosakonna juhataja töö. 2010. aastast on Lilyan Kaiv Eesti Muusikaõpetajate Sümfooniaorkestri (EMSO) muusikajuht ja dirigent.

Lilyan Kaiv on teinud koostööd mitmete orkestritega, sealhulgas Eesti Riikilik Sümfooniaorkester, Moskva Kammerorkester, Leedu Filharmoonia Sümfooniaorkester, Liepaja Sümfooniaorkester, Vaasa Linnaorkester, Pärnu Linnaorkester, Üle-Eestiline Noorte Sümfooniaorkester ning Läti Riiklik koor „Latvija”.

Lilyan on osalenud Neeme Järvi, Paavo Järvi, Eri Klasi, Neil Thomsoni, Jorma Panula, Aleksandr Dimitrijevi ja Vladimir Ponkini meistrikursustel. Ta on võitnud mitmeid dirigentide konkursse: „Riia 97” ja „Riia 2000”, rahvusvaheline noorte dirigentide konkurss Tallinnas 2002. 2003. aastal saavutas Lilyan II koha J. Panula nim. sümfooniaorkestri dirigentide konkursil Soomes, Vaasas. 
Lilyan Kaiv on “Blue Danube 2013” ja „Blue Danube 2015“ ooperidirigeerimiskonkursi finalist. 2014 aastal osales Lilyan Itaalias, Orvietos toimunud rahvusvahelisel ooperidirigentide konkursil, kus jõudis 155 osaleja seast finaali 6 hulka.

Kontserdid

Telli uudisvoog »