Klassikaraadio tuleb külla E 15. mai 2017 kell 18 Tubina saal

Klassikaraadio tuleb külla
Koostöös Klassikaraadioga
2012. aastal startinud sarjas “Klassikaraadio tuleb külla” esinevad sel korral Elleri muusikakooli noored muusikud. Trio A312 ehk Hanna Anett Peiel (tšello), Karl Allikvee (viiul) ja Sven-Sander Šestakov (klaver) annavad erinevates koolides õpilastele ja õpetajatele rõõmsalt kevadise klassikakontserdi.

Sari "Klassikaraadio tuleb külla" tutvustab kooliõpilastele klassikalist muusikat. See toimub atraktiivses suhtlevas vormis kontserdiga. Noored interpreedid musitseerivad, tutvustavad klassikapalu ja muusikainstrumente. Nad räägivad oma teest muusika juurde.

Sarja “Klassikaraadio tuleb külla” eesmärk on kasvatada uut kontserdipublikut ning innustada noori rohkem süüvima klassikalisse muusikasse.

Meie õpilaste tuur algab 11. mail kell 9.30 Alatskivi Kunstide Koolis, kell 12.30 antakse kontsert Koeru Keskkoolis. 12. mail kell 12 ollakse Tõrva ja kell 15.30 Põlva Muusikakoolis. Tuuri lõpetab kontsert Tubina saalis 15. mail kell 18.

Kontserdikava keskne teos on Mendelssohni Klaveritrio 1. osa, mis esinejate sõnul on väga nõudlik pianistile, kuid pakub palju leidmis- ja mängurõõmu kõigile osalejatele. Lisaks kõlavad teosed iga pilli eripära esitlemiseks: nukralt mänguline viiul (Tubin), soe tšello (Rahmaninov) ja efektne klaver (Liszt).

Kava:

Eduard Tubin - Cappriccio nr 2 viiulile ja klaverile
Sergei Rahmaninov - Eleegia op 3 nr 1, Aleksandr Vlasovi seade tšellole ja klaverile
Ferenc Liszt - “Rigoletto” parafraas klaverile
Felix Mendelssohn - Molto allegro agitato Klaveritriost nr 1 op 49 d-moll

http://klassikaraadio.err.ee/klassik/ktk2017.html

Kontserdid

Telli uudisvoog »