Garri Bardini loominguline õhtu N 11. mai 2017 kell 18 Tubina saal

Garri Bardini loominguline õhtu
Külalisüritus. Korraldaja Prima vista
Garri Bardini loominguline õhtu ja uue filmi "Kuulates Beethovenit" Eesti esilinastus toimub 11. mail kell 18 Heino Elleri nimelise muusikakooli Tubina saalis. Õhtut juhib Ella Agranovskaja. Sündmus on vene keeles, sünkroontõlkega eesti keelde.

Garri Bardin (s 1941) on vene animatsiooni elav legend, kes suudab hingestada mida iganes: traate, nööre, paberit, puid, tikke. Nende abil loob ta eredaid metafoore, et panna vaatajad mõtlema sellest, mille jaoks elame, mille nimel pingutame ja kannatame.

Bardin on alati julgelt kasutanud oma loomingus poliitilisi metafoore ja paljastanud nõukogude mentaliteeti. Bardini sõnul oli Nõukogude ajal võimatu teada saada, mis oli seitsme maa ja mere taga, aga tänu oma filmidele õnnestus tal lennata ja sõita läbi pea kogu maailm. Ja ta veendus, et elu seitsme maa ja mere taga pole sugugi halb. Ta tahaks, et ka tema kodumaa areneks sarnasemaks sellega, mida ta on seal näinud.

Kuigi Bardin on animaator, siis joonistada ta ei oska. Aga loominguliselt on tema jaoks käsitöö väga tähtis: oma filmide jaoks valmistab ta kõik käsitsi, lihtsatest ja üllatavatest materjalidest. Näiteks sõjavastases filmis “Konflikt” näitab ta tuumaapokalüpsist tavaliste tikkude abil. Ta oli ka esimene, kes hakkas kasutama plastiliini võrratuid võimalusi animatsioonis.

Bardin on pärjatud Cannes’i filmifestivali Kuldse Palmioksa ja teiste mainekate auhindadega. Ehk olulisem on aga see, et Bardini filmid on alati tuumaka tähendusega ja sisaldavad alati filosoofilist ja sotsiaalset alatooni. Tema viimases filmis “Kuulates Beethovenit” kasvavad rohelised taimed lausa läbi betooni, kuigi masinad üritavad neid hävitada. Cannes’i kriitikud tituleerisid selle ehtsaks vabaduse manifestiks.


Kontserdid

Telli uudisvoog »