East Sussexi Noorteorkester P 28. juuli 2019 kell 16 Tubina saal

East Sussexi Noorteorkester
KÜLALISKONTSERT
East Sussexi Noorteorkester tähistab 40 tegutsemisaastat,
1979-2019. East Sussexi Noorteorkestris on East Sussexi maakonna parimad noored muusikud. Kord aastas on neil intensiivkursused, mis kulmineeruvad kontsertidega kodumaal ja välismaal. Orkester on esinenud kõigis oma maakonna tähtsamates kontsertsaalides: Glyndebourne, Eastbourne Congress Theatre, Bexhilli De La Warr Pavillion. Lisaks ka Londonis St John’s Smith väljakul, Queen Elizabeth Hall’is, The Royal Festival Hall’is, LSO St Luke’s ja Royal Albert Hall’is.
Orkester on alates asutamisest käinud ka välisreisidel: Prantsusmaal, Belgias, Saksamaal, Austrias, Itaalias, Ungaris, Tšehhis, Poolas, Hispaanias.
Orkester tähistab 2018-2019 aastal oma 40 juubelit. Juubeliaastat alustati kontserdiga St John’s Smith väljakul, kus osales ka väga palju endisi liikmeid. Juubeliaasta lõpetatakse kontserdiga Arundeli Katedraalis ning kontsertreisiga Eesti ja Soome 2019 aasta juulis. Repertuaar on mitmekesine: sümfooniaorkestrite klassikutest tänapäeva.
Käesoleval aastal esitatakse Baltimaade, Inglismaa ja Põhjamaade heliloojate teoseid. James Lowe, dirigent.
James Lowe on rahvusvahelistel võistlustel auhinnatud dirigent. Ta on Vaasa linna (Soome) orkestri peadirigent. Temast, kui Halle Harmony Noorteorkestri kunstilisest juhist, jutustas 2010 aastal filmitud dokumentaal. Teda võib näha Saksamaa filmis „Conduct! Jede Bewegung zählt“. Talle on määratud Bernard Haitinki fondi noore talendi stipendium. Ta on olnud Šotimaa Kuningliku Rahvusorkestri kaasdirigent, Šotimaa Rahvusliku Noorteorkestri nõustaja, Preisi Kammerorkestri peadirigent. James Lowe lõpetas Edinburgi Ülikooli esmaklassiliste tulemustega, töötas Benjamin Zanderi abidirigendina Bostoni Filharmooniaorkestris ja õppis juhtivate dirigentide meistriklassides: Jorma Panula, Neeme Järvi, Bernard Haitink, Valery Gergiev ja Londoni Sümfooniaorkester. Ta on töötanud Haitinki kaasdirigendina Concertgebouw orkestriga Amsterdamis. Ta on võitnud auhinna Tokyo Rahvusvahelisel dirigentide võistlusel ja saanud Jorma Panula rahvusvahelise võistluse eriauhinna. Ta on esinenud koos Osaka ja Tokyo Filharmoonia orkestritega, Trondheimi Sümfooniaorkestriga, Moskva kammerorkestriga, St. Peterburgi Akadeemilise Sümfooniaorkestriga, Jaapani Filharmooniaga, Indianapolise Sümfooniaorkestriga, Halle orkestriga, BBC Filharmooniaga, Šoti Balletiga, Walesi Rahvusooperiga, Kuningliku Liverpooli Filharmooniaga, Šoti Kammerorkestriga ning töötanud mitmete Euroopa, Lõuna-Aafrika ja USA instrumentaalgruppidega.

Kontserdid

Telli uudisvoog »