Brahms. Klaverikontsert nr. 1 K 16. jaanuar 2019 kell 19 Tubina saal

Brahms. Klaverikontsert nr. 1
KÜLALISKONTSERT
Kavas:
J. Brahms Klaverkontsert nr 1
Kahe klaveri esituses

SOLEERIB: Margus Riimaa
ORKESTRIPARTII: Tanel Joamets


Johannes Brahms alustas antud teose kirjutamist varajastes 20ndates (aastal 1854) just sonaadina kahele klaverile, kuid hiljem muutis ta meelt ning teost pidevalt täiustades sündis sellesti esmalt sümfoonia ja lõpuks klaverikontsert. Nagu ka Tšaikovski
klaverikontserdi puhul ei soosinud selle kontserdi esiettekannet edu, kuid tänaseks on mõlemad jäädvustanud end ajalukku ühtede parimate klaverikontsertidena, mis loodud.

Kontsert on tasuta.

Kontsert toimub koostöös Tartu Kultuurkapitaliga

MARGUS RIIMAA alustas klaverimänguga kuueaastaselt Narva mnt. laste muusikakoolis õpetaja H. Rooma käe all ja jätkas õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis P. Paemurru ja L. Väinmaa juhendamisel. Edasi saadi bakalaureusekraad Eesti Muusika Akadeemias (prof. L. Väinmaa, I. Ilja, P. Lassmann), klaverimängukunsti diplom Saksamaal Kölni Muusikakõrgkoolis (Prof. A. Valdma) ning magistrikraad USA-s Pittsburghis Carnegie Mellon University’s (Prof. E. Graf).

Margus on võitnud auhindu mitmetel konkurssidel ning esinenud paljudel lavadel Eestis, Soomes, Itaalias, Saksamaal ja USAs. Käesoleval ajal töötab ta teatris “Vanemuine” kontsertmeistrina, Eesti Klaveriorkestris ning annab sagedasti kammerkontserte lauljate ja instrumentalistidega.

TANEL JOAMETS on õppinud klaverit õpetajate Vassili Vesselovi ning professor Valdur Rootsi juures Eesti Muusikaakadeemias (1994). Konkurssidest edukaim, Rahvusvahelisel Skrjabini Konkurssil Moskvas 2000, sai Tanel V preemia, ja kus ta võitis publiku ja kriitikute suure poolehoiu. Sellest peale on ta andnud arvukalt kontserte üle terve Venemaa (igal hooajal 20-30 kontserti, kokku juba enam kui 100 linnas), kuid ka Eestis, Soomes ja mitmel pool mujalgi Euroopas, äratades tähelepanu oma isikupäraste tõlgendustega ja tundliku kõlameelega. Tanel töötab ka pedagoogina Eesti Muusikaakadeemias ja Tartus Elleri-koolis.

Kontserdid

Telli uudisvoog »