Elleri kammerkoor

Elleri kammerkooris laulavad koorijuhtimise eriala õpilased ning selle koori eesmärk on anda noortele koorijuhtidele kooritöö kogemusi. Meeslauljate vähesusel tegutses kammerkoor algselt naiskoorina. Viimastel aastatel on seoses huvitavate ja vastutusrikaste esinemistega koorijuhtidele lisaks kaasatud ka laulu eriala õpilasi ning ka õpetajad. Nõnda on õnnestunud kokku saada Elleri Kontsertkoori nime kandev segakoor. Viimase asutamisaeg on 2002. aasta september, kui esineti eesti tuntuima koorihelilooja Mart Saare 100. sünniaastapäevale pühendatud kontsertidel.

Suuremad esinemised on olnud ikka festivalidel: Gabriel Faure Requiem ja MozartAve verum“ (Mozarti pidunädal, 2006, dir. Triin Koch), Maurice DurufleRequiem“ (Prantsuse muusika pidunädal, 2007, dir. Lilyan Kaiv), ooperikoorid (Sügismuusika festival Ooper!?, 2007, dir. Endel Nõgene). 2008. aasta veebruaris osaleti  Elleri-kooli festivali "Väikeste rahvaste keel muusikas" raames Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi saalis kolmel õhtul esitatud Urmas Sisaski koguperekantaadi "Vastlad" (esi)ettekandel (dir. Lilyan Kaiv). 2009. aasta veebruaris toimunud Ungari muusika pidunädalal osaleti Athena keskuses toimunud Imre Kalmani "Silva" etendustel. 2008/2009 õppeaastal anti ka kontserte lisaks tavapärasele õppetööle ning käidi suvisel üldlaulupeol.

Viimaste aastate üks tähtsündmusi kooridirigeerimise osakonna tegevuses oli koori, mis tol ajal tegutses veel naiskoorina, 2007. aasta kevadel toimunud külaskäik Soome, Rovaniemi, kus tegutseb Elleri-kooli vilistlase Kadri Joametsa kammerkoor (Seitakuoro) ning mida tartlased olid omakorda vastu võtnud aasta varem.