top of page

Klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt

Veebikontsert

Klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt
Klaveriduo Kadri-Ann Sumera & Talvi Hunt

Aeg ja koht

23. apr 2021, 19:00

Tubina saal, Lossi 15, 51003 Tartu

Sündmusest

VAATA EMP TV-d

Sündmus EMPi kodulehel

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika Päevad

Põimumised

Lepo Sumera (1950–2000) – “In Es” kahele klaverile (1978)

Lauri Jõeleht (s 1974) – “Stella matutina” (2021, esiettekanne)

Krists Auznieks (s 1992, Läti) – “The Ebb Tide” (2012)

Ardo Ran Varres (s 1974) – “13 pala Eesti runoviisidel”: I–VI (2021, esiettekanne)

Gintaras Sodeika (s 1961, Leedu) – “Sutapo” (2010)

Rasmus Puur (s 1991) – “Écoutez vous” (2021, esiettekanne)

Ühe-minuti-teosed:

Lauri Jõeleht – “Sequenza” (2021, esiettekanne)

Rasmus Puur – “Öötaevas” (2021, esiettekanne)

Ardo Ran Varres – “13 klaveripala Eesti runoviisidel”: VI (versioon neljale käele, 2021, esiettekanne)

Talvi Hundi ja Kadri-Ann Sumera koostöö on olnud lühike, ent viljakas. Nende debüüt Maailma Muusika Päevadel (ISCM World Music Days) 2019. a Tallinnas sai otsemaid publiku lemmikuks ja pälvis ohtralt kiidusõnu. Talvi ja Kadri-Anni ansamblit rikastab muusikute avar silmaring – kui Talvi ongi pühendunud just kaasaegsele muusikale ning on seda ka Luzernis süvendatult õppinud, on Kadri-Anni repertuaar seevastu väga lai, ulatudes barokist tänapäeva uusima muusikani. Nõnda täiendavad mõlemad ansamblit just enda tugevate külgedega. Lisaks muusikale ühendab pianiste ka kirg majade lammutamise ja jalgrattaga metsas ekslemise vastu.

Esiettekandele tuleb kolm spetsiaalselt nende duole kirjutatud uudisteost kõrvuti Läti ja Leedu muusikaga. Festivali üldpealkiri “DNA” annab lisatähenduse nii ürgsete runoviiside taasmõtestamisele Ardo Ran Varrese teoses, arhailistele kandlekõladele Lauri Jõelehe palas kui Krists Auznieksi teineteise ümber väändunud noodiahelatele. Et vihjed DNA-le liiga üldsõnaliseks ei jääks, tuleb esitusele ka Kadri-Anne isikliku geeniandja, tema isa Lepo Sumera “In Es”.

Kadri-Ann Sumera on mitmekülgne pianist, kes on ühtviisi tegev nii solisti, kammermuusiku kui ka lauljate kontsertmeistrina ning kelle repertuaar hõlmab teoseid barokist tänapäeva uusima muusikani; ta on esmaesitanud mitmeid talle loodud teoseid, samuti esitanud Eestis esimesena mitmeid 20. sajandi tähtteoseid.

Ta on õppinud Tallinna muusikakeskkoolis (õp Merike Bürger, Ülle Sisa, Maigi Pakri), Eesti muusikaakadeemias (prof Peep Lassmann) ning Kölni muusikakõrgkoolis (prof Arbo Valdma), kust sai 2004. aastal magistridiplomi (Konzertexamen). Oli aastal 2004/05 Ensemble Modern stipendiaat Frankfurdis. Sumera on esinenud mitmetel festivalidel nii kodu- kui välismaal ning saavutanud tunnustust vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Ta on teinud lindistusi ERR-ile ning Antes Editionile, andnud välja Lepo Sumera klaverimuusika plaadi, mis pälvis aastal 2015 Eesti Muusikaauhinna heliloomingu plaatide kategoorias. Praegu on töös Mart Saare kogu soololaulupärandi salvestamine. Kadri-Ann on esinenud solistina ERSO (dir A. Volmer), Pärnu Linnaorkestri (R. Joost), Dresden Sinfonietta (M. Kersten) jt ees. On alates 2004 Eesti Interpreetide Liidu liige, olnud ka EIL-i juhatuses. Aastaid on Kadri-Ann teinud saatejuhina kaastööd Klassikaraadiole ning olnud pedagoog ja kontsertmeister Tartus Elleri koolis. Hooajal 2015/16 töötas ta õppejõuna Darmstadti muusikaülikoolis ja muusikakoolis, alates sügisest 2016 Otsa koolis. On ka MTÜ Kammermuusikud üks eestvedajaid. Muu hulgas tegeleb ta aktiivselt süstasõiduga ning matkad on teda viinud Euroopastki kaugemale – Aafrikasse Malawisse, Gröönimaale ja Fidži saarestikku. 2020. aasta detsembris ilmus tal raamat “Seitsme aja raja taga”.

www.kadriannsumera.eu

Talvi Hunt on pianist, kes on spetsialiseerunud nüüdismuusika interpretatsioonile. Bakalaureusekraadi omandas ta 2014. a Eesti muusika- ja teatriakadeemias (Age Juurikas), magistrikraadi 2017. a Šveitsis Luzerni muusikaakadeemias (Florian Hoelscher). Samuti on ta täiendanud end Taani riiklikus etenduskunstide koolis improvisatsiooni ja kompositsiooni erialal kaasaegse tantsu ja teatri valdkonnas. Talvi on osalenud arvukatel meistrikursustel ning mitmetel nüüdismuusika kursustel, sh “Internationalen Ferienkurse für Neue Musik Darmstadt”, “Donaueschinger Musiktage” ja “IMPULS Academy”. Viimaste aastate kontserttegevus on sidunud teda põhiliselt Šveitsi ja Saksamaaga. Solisti, kammermuusiku ja orkestrandina on ta esinenud mitmetel suurtel festivalidel nagu Luzerni festival, “Donaueschinger Musiktage”, “ECLAT” (Stuttgart), “Neu/Now” (Porto),“ZeitRäume” (Basel), “Taktlos Festival” (Zürich), “reMusik” (Peterburi), Maailma Muusika Päevad (ISCM World Music Days, Tallinn) jpt. Talvi on mänginud mitmetes koosseisudes, nagu Luzerni sümfooniaorkester, Collegium Novum Zürich, Ensemble Ö, Stuttgardi kammerorkester ja Luzerni festivali orkester. Alates aastast 2015 kuulub Talvi pianisti ja ühe kunstilise juhina koosseisu Ensemble of Nomads, kelle põhiline fookus on multimeediat sisaldaval repertuaaril. Hiljuti liitus ta ka Tallinna Uue Muusika Ansambliga. Talvi on teinud koostööd mitmete tuntud heliloojatega nagu Helmut Lachenmann, Wolfgang Rihm, Peter Ablinger, Enno Poppe, Michael Wertmüller, Jürg Wyttenbach, Michael Beil ja Michel van der Aa.

Kontserdist teeb otseülekande Klassikaraadio.

Jaga

bottom of page