Jorma Toots lõpetas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professor Lilian Semperi klaveriklassis ja omandas seejärel magistrikraadi professor Matti Reimanni kammeransambliklassis. Samas õppeasutuses läbis ta
mitmeaastase stuudiumi eesti vabaimprovisatsiooni maestro professor Anto Petti juures. Hetkel jätkab õpinguid EMTAs doktoriõppes.

Erinevate ansamblipartneritega on ta edukalt esinenud paljudel kammermuusika konkurssidel ja festivalidel Eestis ja kaugemal. 2004. aastal esindas ta koos saksofonist Ivo Lillega eesti muusikuid Balti- ja Põhjamaade parimaid noori interpreete ühendavas kontserdisarjas UpBeat. Lisaks aktiivsele tegevusele kammermuusikuna on Jorma Toots tegev ka jazz-pianistina. Koos eesti silmapaistvate jazz-muusikutega on ta salvestanud mitmeid plaate Eesti Raadiole ja plaadikompaniile Universal Music. Jorma Toots on Leipzigi rahvusvahelise improvisatsioonikonkursi laureaat aastast 2001.

2004. aastal alustas tegevust klaveriduo Ebe Müntel ja Jorma Toots, samal aastal jõudis duo finaali noorte interpreetide konkursil Con Brio '04. Aastal 2005 võttis ansambel osa kõrgetasemelisest klaveriduode
jõuproovist Jesenikis (Tšehhi), kus osaleti poolfinaalis. Klaveriduo on andnud kontserte Eestis ja Saksamaal.
Käesoleval ajal töötab Jorma Toots õpetajana Tartu Muusikakoolis ja instrumentaalmuusika lektorina Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias.

Jorma Toots - Neiu hindTagasi>