Pille Taniloo - klaver, kammeransambel, kontsertmeistri klass, pianismi ajalugu

Pille Taniloo lõpetas 1980. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Ene Metsjärve klaveriklassis ja 1985. aastal Tallinna konservatooriumi dots. Virve Lippuse juhendamisel. 1996. aastal omandas muusikamagistri kraadi Eesti Muusikaakadeemias.
Alates 1985. aastast kuni käesoleva ajani töötab ta Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis klaveriõpetajana, paralleelselt ka EMTA Tartu filiaalis kontsertmeistrina.

Pille Taniloo on osalenud nii rahvusvahelistel kui ka vabariiklikel konkurssidel: 1975 Tšehhoslovakkias Usti nad Labeni noorte pianistide konkurss (diplom), 1984 Vabariikidevaheline konkurss Riias, 1988 XII vabariiklik interpreetide konkurss Tallinnas (diplom), 1990 Noorte interpreetide konkurss-festival Con Brio Tallinnas (laureaat).
P. Taniloo on esinenud solistina ERSO , Vanemuise kammerorkestri- ja Eller Sümfonieti ees, osalenud Vanemuise teatri lavastustes ja luuleõhtutel, töötanud Tartu Akadeemilise Meeskoori, Tartu Noortekoori jt. Tartu kooride klaverisaatjana. Ta on osalenud Vanemuise teatri lavastustes: Kuu-Pierrot (1991), Kevadised manuskriptid (1989) ja Händeli barokkooperi Xerxes ooperi ettevalmistamises repetiitorina (1997). Pille Taniloo on avaldanud ka Tartu muusikaelu puudutavaid artikleid ajalehes Sirp ja Postimees ning ajakirjas Muusika. Pille Taniloo meelisvaldkonnaks on kujunenud kammermuusika. Tema ansamblipartneriteks on olnud flötist Lande Lampe-Kits, klarnetist Margus Vahemets, tšellist Reet Mets, lauljad Taisto Noor, Merle Jalakas, Karmen Puis jt . Ta on osalenud Eesti muusikat tutvustavatel kontsertidel Soomes, Rootsis, Norras ja Saksamaal. Pille Taniloo on esinenud koos Elleri kooli keelpillitrioga ja mänginud Elleri kooli klaverikvintetis. Koos abikaasa, organist Urmas Tanilooga on esitanud harvakuuldavaid teoseid kahele orelile ja orelile 4-käel.

Pille Taniloo on salvestanud koos bass Taisto Noorega Eesti Raadiole E. Oja , M Saare. A. Kapi jt. eesti heliloojate soololaule.

Allikas: EMBL. 2. köide. N-Y