Keelpilliosakond viie aasta jooksul 2004-2009

Annela Läänelaid 
Artikkel raamatust „Heino Elleri nimeline Tartu Muusikakool 90”, Tartu, 2009, toim. Virge Joamets, Sirje Olesk.

...Parim iseloomustav sõna tervele osakonnale on hõivatus. Kõik õppurid on kaasatud erinevatesse ansamblitesse või keskastmes Eller Sümfonieti töösse. Peale noorteosakonna lõpetamist astub üha rohkem noori kooli keskastmesse. Loomuliku jätkuna viib sealt tee muusikaakadeemiasse.

Nagu juba mainitud, aastate lõikes on keelpilliosakonna mahukaim projekt osalemine Eller Sümfonieti töös. Nii on esinetud ja antud kontserte erinevate dirigentidega (Andres Mustonen, Endel Nõgene). Juba traditsiooniks kujunenud Tulevikumuusikute kontserdil saavad noored osa kontsertrepertuaari õppimisest orkestris kui ka esinemisest solistina orkestri ees. Praegune dirigent Lilyan Kaiv oskab ja suudab noored harjutama panna ning kontsertidel antakse alati maksimum enda pillimänguoskustest.

Andres Leivategija poolt ellu kutsutud metoodikapäevad aastast 2005 on hea enesetäiendusvõimalus kogu vabariigi keelpilliõpetajatele. Nii on igal aastal võimalik olnud kuulata ernevaid metoodikuid (Endel Lippus, Ivi Tivik, Niina Murdvee, Tõnu Reimann) ja osaleda nende poolt antavates lahtistes tundides ka oma õpilastega. Samuti on huvitavad ettekanded oodatud igal aastal soovijalt-õpetajalt endalt.

Suurepärase traditsiooni on algatanud Reet MetsTšellofestival on eriliselt oodatud sündmus kogu vabariigis. Eelkõige pakub see täiendust ja kokkusaamist Eesti vähestele tšelloõpetajetel. Kahepäevasesse kokkusaamisse mahub ühiskontsert ja ka metoodiline täiendus. Praktilisi tunde ja loenguid on pidanud tšellopedagoogid nii Eestist kui tunnustatud pedagoogid välismaaalt.

Iga-aastased kokkusaamised jätkuvad G. Otsa muusikakooli ja H. Elleri muusikakooli keelpillimängijate vahel. Kontserte antakse vaheldumisi nii Tallinnas kui Tartus. 2009. aasta kevadel saadi kokku ja anti ühiskontsert Tartus.

Keelpilliosakonna igapäevatöö hulka kuuluvad ka ettevalmistused erinevateks konkurssideks ja festivalideks. Nii on selle viie aasta sisse mahtunud Reet Metsa õpilaste osalemised tšellokonkurssidel Austrias. 2005. aasta A. Dombrovska nim. konkursil Riias osales keskastmest viiuldaja Helena Pechter ja 2008. aastal noorteosakonnast Mari-Liis Urb. Mõlema neiu õpetajaks on Kristel Eeroja-Põldoja. Annela Läänelaid osales oma õpilastega rahvusvahelisel Noorte Muusika Festivalil Austrias 2009. aastal.

2007. aastal toimunud ESTA konkursil pääses tšellist Paul Gunnar Loorand II vooru ning pälvis diplomi. Kokku osales sellel konkursil Elleri koolist 11 noort keelpillimängijat.

Elleri kooli noormeestest keelpillimängijate oodatuim sündmus on igasügisene sõit Saaremaale Üleriigilisele Poiste Festivalile. Parima osavõtja tiitli on pälvinud tšellist Indrek Leivategija. Tublilt on esinenud kõik noormehed ning publikupreemiaid nopitakse igal aastal. Noorteosakonna poisteansambel Hoogsad poognad saavutas 2008. aastal Saaremaal III koha. 2009. aasta veebruaris võitsid  Otepääl Anu Kase Kammermuusikapäeval Hoogsad poognad peapreemia.

Viie aasta sisse on mahtunud väga palju kontserte, reise, esinemisi. Iga aasta oktoobris sõidavad Noorteosakonna keelpillimängijad esinema Alatskivi lossi Eduard Tubina Muusikapäevale. Rohkearvuliselt osaletakse igasuvistes keelpillilaagrites Haapsalus, Põltsamaal ja Värskas, kus on õpetajateks ka Elleri kooli õpetajad A. Leivategija, J. Kukk ja A. Läänelaid.

Tartu Keelpillikvartett koosneb H. Elleri Muusikakooli õppejõududest: Kristel Eeroja- Põldoja (I viiul), Kadri Sepalaan (II viiul), Reet Mets (tšello), vioolal Elleri kooli vilistlane Kadri Rehema. 2008. aasta IV H. Elleri nim. rahvusvahelisel viiuldajate konkursil osales ka Kadri Sepalaan.

Tegusad ja töörohked on olnud kõik need aastad tänu toredatele õpilastele ning õpetajatele.