Külli Kudu - akordioniosakonna juhataja, akordion

Külli Kudu (s.Möls 1975) õppis akordionimängu H. Elleri nim. Tartu Muusikakoolis Uno Arro juhendamisel (1990-1994) ning seejärel Soomes Sibeliuse Akadeemias (1994-2000), mille lõpetas magistrikraadiga. Matti Rantaneni akordioniklassis. Hiljem täiendas end Kopenhaageni Kuninglikus Konservatooriumis James Crabbi ning Geir Draugsvolli käe all.

1996. aastal pääses K. Kudu Eesti noorte intserpreetide konkursil "Con Brio" finalistide hulka. 1997 aastal saavutas ta III koha rahvusvahelisel akordionisolistide konkursil "Oslofjord 97" Norras.

Alates 2000. aastast tegutseb Külli Kudu pedagoogi ja interpreedina Tartus. On alates 2000. aastast H. Elleri nim. Tartu MK ja alates 2002 ka EMTA Tartu filiaali pedagoog – akordionialase kõrghariduse rajaja Eestis. Esinenud erinevatel festivalidel. Tema repertuaaris on põhiliselt nüüdismuusika. Ta on toonud esiettekandele mitmete eesti noorte heliloojate teoseid (nt. Lauri Jõeleht, Mirjam Tally, Timo Steiner, Malle Maltis, Kairi Kosk).

Külli Kudu: „Modernse akordionimuusika mängimise traditsioon on Eestis veel väga lühike. Mäletan endagi õpingutest, et Soome minnes, Elleri-kooli ajal modernset muusikat üsna vähe kuulnuna, oli lugu, kus polnud meloodiat, mulle täielikuks šokiks. Aga mul oli väga tark õpetaja ja paari aastaga õppisin seda muusikat väga hindama. Nüüd ma ei kujutaks ennast interpreedina ettegi ilma modernset muusikat mängimata.”

Interpreedi tegevus on teda peale soolokavade sidunud ka mitmete kammermuusika kooslustega. Ta on koos musitseerinud Heli Reimanni, Taavo Remmeli, Heiki Mätliku, Urmas Vulpi, Kristel Eeroja-Põldoja ja paljude teistega.

2002-2009 aastatel on korraldanud Külli Kudu festivali "Akadeemiline Akordion Kontserdilaval", mille peamine eesmärk on näidata ja propageerida akordionit klassikalise muusika instrumendina. Selle fesitivali külalisteks on olnud näiteks Soome tippakordionistid Matti Rantanen, Sofia ja Katariina Ahjoniemi. Korduvalt on festivali külastanud Sibeliuse akadeemia akordioniüliõpilased.


Tagasi>