Jõulumuusika 2005


Pea kuu kestnud Jõulumuusika festivali raames toimus kokku 12 kontserti.
Festivali kontsertide hulgas näeme traditsioonilisi õppejõu- ja klassikontserte, siia jäi ka tavapäraselt kooli sünnipäevakontsert. 
Tavapäratute koosseisude ja omapäraste seadetega väärib esiletõstmist Talvetantsude kontsert 13. detsembril, kus kuulsime näiteks Vivaldi sonaati oboe ja akordioni esituses. Nii mitmegi seade autor oli Reet Laube, Elleri-kooli vilistlane ja praegune EMTA magistrant. Aga peale akordioni (Reet Laube) ja oboe (Birgit Kägu) mängisid kontserdil ka tšello (Helen Kõrvel), fagott (Johanna Tuvi) ja klaver (Anne-Mai Palm), nii paaris kui koos. 
9. detsembri kontserdil „Jõuluootel koos oreliga” oli peaosa pillide kuningal orelil, mis mängis nii üksi kui koos puhkpillide, tšello ja inimhäälega. Õppejõududest ja vilistlastest olgu siin ära märgitud Urmas Taniloo ja Ele Sonn orelil, Lande Lampe-Kits flöödil ja Indrek Leivategija tšellol. 
6. detsembril toimus aga klavessiinimuusika kontsert, kus esinesid Imbi Tarum, Ele Sonn ja EMTA üliõpilased. 
Festival algas ja lõppes orkestrimuusikaga. Avakontserdil astus üles Eller Sümfoniett, lõppkontserdil aga kammerorkester, mõlemal korral dirigendiks Lilyan Kaiv. Avakontserdil kuulsime Cimarosa Kontserti kahele flöödile ja orkestrile G-duur, solistideks Heili Mürk ja Lande Lampe-Kits, Tšaikovski 1. sümfooniat ning Dunajevski muusikat filmile „Kapten Granti lapsed”. Lõppkontserdil, mis kandis nimetust Jõuluõhtu kammerorkestriga, esitati Mozarti Viiulikontsert nr 3, külalissolistiks Mari-Liis Uibo, Boccherini Tšellokontsert B-duur, solist Indrek
Leivategija, Beethoveni 2 romanssi viiulile ja orkestrile, solist Kadri Sepalaan ning Mozarti Sümfoonia nr 40. Dirigent ikka Lilyan Kaiv. Kontserdiga esineti Tartu Jaani kirikus ja Pärnu Kontserdimaja kammersaalis. 
Nagu kavast näha, oli lõppkontserdil ettevaatavaid vihjeid Mozarti jaanuaris tähistatud 250-ndale sünniaastapäevale, ja mitte ainult jaanuaris. Oli ju kogu aasta kuulutatud Mozarti aastaks. Mozartile oli pühendatud ka 15. detsembril
toimunud klarnetitrio (Tõnu Kalm – Heimo Hodanjonok – Tiit Veigel) ülesastumine, kus kõlasid Mozarti divertismendid.