Jõulumuusika 2004


28. november – 22. detsember 2004 toimus traditsiooniline Jõulumuusika festival. Sel korral juubelihõnguline, kuna peeti ka kooli 85. juubelit. Kokku korraldati 16 kontserti.

Tähtsamad kontserdid.
11. detsembril esitasid kontsertjumalateenistusel Eller Sümfoniett ja Elleri kontsertkoor Poulenci Gloria ja Mozarti Ave verumi. Solist Nadia Kurem.
12. detsembril toimus Vanemuise kontserdisaalis meie kooli 85. aastapäeva kontsertaktus ja ball. Kontserdil esitati Mahleri, Mozarti, Händeli, Schumanni, Gounod' ja Verdi muusikat, solistid Urmas Taniloo, Ivo Posti, Ebe Müntel, Nadia Kurem ja Mati Kõrts. Esitajad Eller Sümfoniaett ja Vanemuise ooperikoor.
Veel üks suurem kontsert, mis jäi Jõulumuusika raamidesse, oli 20. detsembril, pühendatud Mozarti muusikale. Esines Eller Sümfoniett, dir. Lilyan Kaiv, solistid Kadri Tegelmann, Kreete Perandi, Kristel Kurik, Maria Kesvetara, Simo Breede, Tõnu Kalm, Heimo Hodanjonok. Ettekandele tuli Sümfoonia nr 29, katkendid ooperitest “Figaro pulm” ja “Don Giovanni”, viiuli-, metsasarve- ja klarnetikontserdist. Toimus ka rida osakonna ja õpetajate klassikontserte.
Jõulumuusika festivali ajal tegi meie koolis esimest korda meistrikursuse prof. Arbo Valdma. Kooli juubeli puhul anti välja ka raamat.